Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Z vraždy starosty je podezřelá jeho bývalá manželka a další dva spolupachatelé

Zásahová jednotka včera zadržela tři podezřelé z vraždy starosty Myslinky Přemysla H.

19. října 2023 11:52 , aktualizace 12:02

Policie Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Mnoho našich pravidelných čtenářů zajímá případ vraždy starosty Myslinky Přemysla H., který byl před dvěma týdny nalezen mrtvý ve zcela shořelém voze značky Volkswagen Golf u lesní cesty asi sto metrů od silnice mezi Benešovicemi, Milíkovem a Vrbicemi u Stříbra.

     Slíbili jsme vám, že budeme případ pečlivě sledovat a nyní k němu můžeme doplnit informace, které jsme dosud nezveřejnili, abychom nenarušili probíhající vyšetřování.

     Přemysl H. byl zavražděn velmi brutálním způsobem ve stylu devadesátých let, byl totiž nalezen v zadní části vozu s rukama svázanýma za zády drátem.

     Případ si samozřejmě okamžitě převzali krajští kriminalisté, tedy ti, kteří se u nás zabývají těmi nejzávažnějšími zločiny, a s maximálním úsilím se mu věnovali.

     Včera ráno došlo k takzvané realizaci případu a kriminalisté společně s krajskou zásahovou jednotkou zadrželi tři podezřelé. V Praze byl zadržen asi pětačtyřicetiletý muž společně s bývalou manželkou zavražděného, M. H. narozenou v roce 1983. Poslední podezřelý, asi třicetiletý muž, byl souběžně s tím zadržen v Kralupech nad Vltavou. 

     Za zmínku zajisté stojí, že tato včera policií zadržená bývalá manželka nás ihned po vydání prvotního článku o nalezení zavražděného muže kontaktovala a vyhrožovala žalobou, pokud článek okamžitě nestáhneme. Článek podle jejích slov prý totiž ohrožoval její rodinu.

     Podle našich informací měly být motivem vraždy spory o majetek mezi zavražděným starostou a jeho bývalou ženou.


O případu jsme již informovali v článku:

Vrak vozu ukrýval ohořelé lidské tělo

     Ve středu v půl třetí odpoledne vyjížděli hasiči k nahlášenému požáru vozu zaparkovaného u lesní cesty asi sto metrů od silnice mezi Benešovicemi, Milíkovem a Vrbicemi u Stříbra. Při příjezdu hasičů na místo bylo vozidlo již zcela vyhořelé a doutnala už pouze hrabanka kolem něj.


     Hasiči požár lokalizovali a uhasili pomocí jednoho C-proudu. Poté ale učinili uvnitř vozu hrůzný nález. Ve vraku auta byly totiž nalezeny ohořelé pozůstatky lidského těla.
     Místo si tedy samozřejmě okamžitě převzali policisté, prostor uzavřeli, byl povolán koroner k ohledání těla a policejní technik k zajištění veškerých možných kriminalistických stop. 

     "Přijali jsme oznámení o nálezu shořelého vozidla, ve kterém byla nalezena mrtvá osoba. K případu můžeme v tuto chvíli uvést pouze to, ze se zabýváme okolnostmi, jak k této události došlo. Zjišťujeme totožnost neznámé osoby a byla nařízena soudní pitva," uvedla nám na místě mluvčí policie.

     Policie později potvrdila, že smrt starosty obce Myslinka Přemysla H. šetří jako vraždu. "Na základě výsledků soudní pitvy, dosud provedených expertiz a zjištěných skutkových okolností prověřujeme tento případ pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Ve věci nadále probíhají úkony trestního řízení," uvedla mluvčí policie.

     Tělo bylo nalezeno v zadní části vozu, který pachatel odstavil na lesní cestě a poté záměrně zapálil.

     O hrůzném nálezu lidského těla ve vyhořelém osobním voze odstaveném na lesní cestě mezi Benešovicemi, Milíkovem a Vrbicemi u Stříbra jsme poprvé informovali ve středu. V sobotu jsme pak doplnili, že zemřelým byl podle našich informací starosta Myslinky, což je malá obec ležící nedaleko Plzně Přemysl H., podnikatel a jednatel několika firem, včetně stavební společnosti Renvia stavby s.r.o., která se mimo jiné zabývá i rekonstrukcemi komunikací pro Správu a údržbu silnic Plzeňského kraje.

     Podle obyvatel Myslinky šlo o velice bohatého a vysoce postaveného muže, který neváhal přispívat na dobročinnost. "V Myslince o tom teď už mluví snad každý. Pan starosta stmeloval lidi a organizoval v obci akce i sportovní aktivity, které tu doposud nikdy nebyly. Díky němu se v obci začaly dít různé stavební změny či velké společenské akce," napsala nám jedna z obyvatelek obce.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.