Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Pachatel svou oběť umlátil a pak ubodal, útočil zezadu na hrudník i krk

Vražda u Fakultní nemocnice Plzeň Bory je konečně objasněna a pachatel je ve vězení

pondělí 2. října 10:43 , aktualizace 11:36

Policie Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – AZ Catering services s.r.o.


     Případ vraždy muže, ke které došlo v září loňského roku v Plzni na Borech poblíž Fakultní nemocnice, trápil kriminalisty celý rok. Kriminalisté si mimo jiné museli vyžádat znalecké posudky z několika odvětví. Dlouhodobým intenzivním a pečlivým prověřováním všech informací a zajištěných stop, vyhodnocením provedených výslechů i kamerových záznamů, se jim nakonec podařilo ustanovit i osobu pachatele.

     V pátek 29. září pak v Plzni zadrželi dvaačtyřicetiletého muže a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se dopustil tím, že v úmyslu poškozeného usmrtit jej opakovaně udeřil tupým předmětem do hlavy a opakovaně ho bodl ostrým nástrojem, pravděpodobně nožem, do zadní strany krku a hrudníku, čímž mu způsobil zranění takového rozsahu, že na místě zemřel.

     Spolu se spisovým materiálem podali kriminalisté státnímu zástupci i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. 

     Podle našich informací byl obětí Slovák a vrahem Čech.

     Vazební zasedání proběhlo včera. Obviněného k soudu přivedli příslušníci krajské zásahové jednotky a soudce rozhodl o vzetí dvaačtyřicetiletého muže do vazby. Obviněný tak byl po ukončení jednání eskortován do Věznice Plzeň.


O případu jsme informovali například v článku:

V Plzni na Borech došlo k vraždě

     Ve čtvrtek 22. září 2022 před půlnocí byl v Plzni nalezen zavražděný muž středního věku. Tělo oběti bylo nalezeno poblíž Fakultní nemocnice Plzeň Bory v křovinách pod Samaritskou ulicí. Podle našich informací byly na jeho těle nalezeny jednoznačné známky cizího zavinění, konkrétně po útoku bodnou zbraní. 

     Tělo zavražděného muže měli najít bezdomovci, kteří se v prostoru mezi nemocnicí a Samaritskou ulicí pohybovali. Přesněji řečeno, nalezla ho bezdomovkyně, která se tomto prostoru pohybovala po předchozí hádce s partnerem.


     Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli policisté a záchranáři. Lékařka záchranné služby však na těle nalezla jasné známky smrti, a protože nemohla vyloučit cizí zavinění, s tělem již dál nijak nemanipulovala a přenechala další ohledání na koronerovi.
     Policisté poté uzavřeli široký perimetr kolem místa činu a vzápětí dorazil koroner i kompletní výjezd kriminální policie. Vyšetřování pak převzali krajští kriminalisté, kteří mají na starost ty nejzávažnější trestné činy, tedy i vraždy.

     Mluvčí policie nám potvrdila, že při ohledání koronerem byly na těle zemřelého muže zjištěny známky cizího zavinění. Dále uvedla, že byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy, a že kriminalisté v tuto chvíli intenzivně pátrají po pachateli.
     Taktéž byla nařízena soudní pitva nejen ke zjištění, jak přesně byl muž usmrcen, ale i ke zjištění jeho totožnosti, kterou kriminalisté dosud neznají.

     Vyšetřování vraždy probíhalo na místě činu ještě v pátek po celé dopoledne, policisté propátrávali prostor i za použití služebního psa a zajišťovali další důkazy.

     Později se ukázalo, že zavražděným byl Slovák Marian G. narozený v roce 1974, který utrpěl několik bodných ran, kdy mu jedna probodla plíci a další, která mířila zezadu do krku, mu přeťala míchu.

"Pomozte nám prosím!"

     Naši redakci v listopadu kontaktovala dcera zavražděného muže s prosbou o pomoc. "Prosím všechny, kdo by mohli vědět, proč můj tatínek zemřel, nebo kdo ho mohl zavraždit, aby informace neprodleně předali policii a pomohli tak vraha mého tatínka dopadnout. Naše rodina nechápe, kdo a proč nám ho vzal a tato nevědomost je pro nás doslova utrpením!" uvedla nám Mariana.

Fotogalerie případu


 


AZ Catering services s.r.o.

AZ Catering pro Vás zajistí: rautové pohoštění, buffet, korporátní oslavu, občerstvení při semináři nebo konferenci, významný firemní oběd, recepci, banket, koktejl, občerstvení při firemním plesu, občerstvení při kulturní a společenské události nebo tematickou akci pro pobavení Vašich hostů.