Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vrchní soud potvrdil tresty prostitutek z Domažlicé

Za zdrogování a nucení mentálně postiženého dítěte k prostituci jdou obě pachatelky do vězení

16. července 2021 11:17 , aktualizace 12:05

Drogy Prostituce

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Vrchní soud v Praze včera potvrdil tresty v značně nechutném případu, o kterém jsme informovali již před dvěma lety, kdy si 2. srpna 2018 zkušené plzeňské prostitutky Nikola Hoľanová a více než desetkrát trestaná Iveta Čonková vytipovaly teprve patnáctiletou Silvii z Rokycan a využily toho, že dívka je mentálně postižená a na úrovni maximálně osmi až devítiletého dítěte.
     Dívčině ženy slíbily zábavu, diskotéky i pěkné šaty, ale místo toho ji zdrogovaly pervitinem a poté opakovaně nutily k prostituci na Domažlické třídě, kde o ni byl vzhledem k jejímu věku obrovský zájem. Přitom jí stále držely na pervitinu, který jí aplikovaly minimálně jednou denně nitrožilně. Celkem musela dívka prostituovat tři dny.

     Patnáctiletá dívka se samozřejmě ve velice krátké době dostala do celostátního pátrání a policisté ji po třech dnech nalezli ve zbědovaném stavu na Domažlické třídě. Krevní rozbor pak prokázal, že je pod vlivem pervitinu a vpichy v loketní jamce ukázaly, jak byla droga aplikována.
     U výslechu Silvie uvedla, že poprvé drogy chtěla zkusit dobrovolně, ale pak je už nechtěla a přesto jí je ale Hoľanová opakovaně aplikovala. Uvedla ale také šokující podrobnosti, například, že ji ženy donutily k orálnímu sexu se zákazníkem tak, že ji chytily za vlasy, zfackovaly a plačící musela neznámému muži provést felaci penisu.
     Vydělané peníze od zákazníků, jejichž počet se nepodařilo zjistit, přebíraly od dívky její pasačky.

     První soud v roce 2019 za toto jednání Nikolu Hoľanovou odsoudil k sedmi letům vězení a Ivetu Čonkovou k šesti letům vězení, Vrchní soud ale tento rozsudek později zrušil a případ vrátil zpět do Plzně s tím, že soudci musí znovu vyslechnout oběť a odstranit všechny pochybnosti v případu. Krajský soud v Plzni v případu znovu rozhodl v únoru tohoto roku a stejně jako v roce 2019 poslal obžalované ženy na sedm a šest let do vězení. Obě ženy i zástupce poškozené dívky se okamžitě odvolali a případ tak znovu putoval před Vrchní soud. Ten včera odvolání zamítl a rozsudky za obchodování s lidmi a držení drog potvrdil.

Foto: video iDnes soud 2019

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.