Foto

"Auto mi zmizelo ze servisu, prosím pomozte!"

Majitel ukradené dodávky prosí o pomoc při pátrání

pátek 19. listopadu 15:20 , aktualizace 15:20

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

      S prosbou o pomoc se na nás obrátil čtenář z Plzně:

Vážená redakce Krimi-Plzeň,
     obracím se na Vás s prosbou o pomoc při hledání odcizeného vozidla VW Transporter T4 2,4D Long v modré barvě s registračními značkami 2J3 4969. 

    Vozidlo jsem zakoupil letos na konci zimy jako vůz, ze kterého si udělám svůj vysněný minicamper. Jelikož vozidlo nebylo nové a podepsala se na něm koroze, rozhodl jsem se, že vozidlo nechám vyvařit a dát dohromady. Sháněl jsem dlouho, kdo by byl schopný se do takové opravy vrhnout a nakonec na doporučení jsem našel. Pán si pro auto dokonce přijel osobně, a dostal jsem písemně cenovou nabídku která byla pro mne přijatelná. 
     S ohledem na rozsah koroze jsem na opravu nikterak nespěchal, neboť vím, že to není oprava na pár dní.

     Asi po měsíci jsem kontaktoval opraváře s otázkou, jak je na tom. Odpověď byla, že vůz by měl být za čtrnáct dní hotový, ale že by potřeboval zálohu na materiál. Odpověděl jsem, že není problém, ale že chci vůz vidět, abych se přesvědčil, jak je oprava daleko. Na to už nebyla z jeho strany žádná reakce, až po delší době a dalších urgencích se ozval, že neměl čas a byl mimo servis.
     Ok, ale zase žádná odpověď kdy bude auto hotové. Nicméně další hovor po delší době, kdy jsem se mu konečně dovolal, zněl, že auto bude už za týden a opět že je potřeba záloha na materiál.
     Zase jsem řekl ok, ale auto chci vidět, načež mi odpověděl, že někam musí jet a že mi zavolá večer. Ani tentokrát se ale nic nedělo.

     Minulý týden jsem dostal email od opraváře, že ztratil moje číslo, zda mu ho nepošlu (je divné že email neztratil). Číslo jsem mu poslal a týden se nic nedělo. Tento týden přišel další email, kde se mě dotazoval, zda jsem si od nich auto odvezl.
     Odpověď zněla jednoznačně: Ne, neodvezl, jelikož ani nevím kde bylo auto opravováno a kde se vůbec nacházelo. Nicméně tohle ve mě vzbudilo podezření a začal jsem pátrat po jeho dílně. Rozhodil jsem sítě na "všemocném" Facebooku a zjišťoval lokaci a díky tomu se mi ozvalo i pár lidí se špatnou zkušeností. Ti mi nakonec pomohli s lokací a i telefonním číslem na jeho kolegu. Po rozhovoru s kolegou, který se odvolával samozřejmě na hlavního aktéra mého příběhu jsem mu napsal opět zprávu (telefon mi opět nebral), že do pátku 12. listopadu dopoledne chci vyřešit mé vozidlo, jinak to budu řešit přes Policii ČR.
    Nicméně jsem to nestihl, jelikož automechanik a hlavní "hrdina" nahlásil sám krádež vozidla a díky tomu mě jako majitele kontaktovala Policie ČR sama, takže jsem jim celou situaci popsal.

    Mé auto je tedy od 12. listopadu hlášeno jako kradené a já bych tímto chtěl poprosit Vaše čtenáře o pomoc při pátrání. Pokud by někdo mého Transportéra zahlédl, nebo věděl, kde se nachází, informujte prosím ihned policii. 

    PS: Vím, že jsem měl jednat zřejmě rychleji, ale auto byl projekt přes zimu a většinu času jsem trávil i v práci daleko od Plzně, proto jsem nebyl možná tak důrazný jak jsem měl.

                                                                                                S pozdravem, čtenář

     My jsme se na případ samozřejmě zeptali tiskové mluvčí policie, která nám potvrdila, že uvedené vozidlo bylo nahlášeno jako odcizené a zmizet mělo v průběhu posledního měsíce z pozemku mezi železniční tratí a obchodem Hornbach v Plzni.
     Policie po vozidle i pachateli krádeže pátrá.


 Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.