Video

Jak řidič osobáku "vychovával" řidiče kamionu

"Dnešní ranní vážné nehodě se nedivím, na trase Kaznějov - Plzeň se občas dějí hrozné věci," napsal nám řidič

čtvrtek 23. března 15:34 , aktualizace 15:59

Doprava

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Naši redakci oslovil řidič kamionu, kterého dnes zaujal článek o ranní vážné dopravní nehodě u Horní Břízy. Sám měl totiž v tomto úseku včera incident, který mohl velmi snadno skončit nehodou.

Dobrý den,
     dnes jsem četl váš článek o vážné nehodě u odbočky na Horní Břízu. Bohužel se tomu nelze divit, na trase Kaznějov - Plzeň se občas dějí skutečně hrozné věci. Například mě, když jsem včera jel s kamionem na Plzeň, se rozhodl vychovávat řidič černého Jeepu Grand Cherokee.
     Podívejte se sami, opakovaně mě vybržďoval, pak mě donutil přibrzdit až na sedmdesát a když jsem ho chtěl předjet, začal mi v tom bránit.
     Normálně nad takovými věcmi člověk mávne rukou, ale tohle bylo opravdu přes čáru, jel jsem s tahačem a návěsem, a kdyby se něco stalo, není nějaké nouzové zabrždění jen tak.
     Právě proto jsem se rozhodl předat celý záznam policii a zaslat ho i vám, jako varování, s čím se řidiči můžou na silnicích potkat.
Dnešní vážná dopravní nehoda v tomto úseku, tedy ta, kterou řidič v dopise zmiňoval:

Vážná dopravní nehoda, hasiči vyprošťují mladého muže

     Dnes ráno před osmou hodinou došlo na hlavním tahu z Plzně na Most u odbočky na Horní Břízu k vážné dopravní nehodě, při které se střetla dodávka s kamionem. Z místa bylo hlášeno zranění dvou mužů v dodávce a zárověň zaklínění spolujezdce, kterého přimáčkla přístrojová deska k sedačce. Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči museli z dodávky za pomocí hydraulického náčiní vyprostit spolujezdce narozeného v roce 2002 a předat ho záchranářům, kteří již měli v péči řidiče, dále zajistili místo události a provedli protipožární opatření.

     Záchranáři oba muže, tedy řidiče a spolujezdce z dodávky, na místě ošetřili a poté je transportovali je do nemocnice. "Mohu potvrdit, že záchranáři z místa nehody transportují muže narozené v letech 1973 a 2002, oba se středně těžkými zraněními, na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Komunikace bude uzavřena delší dobu. 

     Podle informací přímo z místa řidič kamionu jedoucí od Plzně začal brzdit, aby mohl odbočit vlevo na Horní Břízu, řidič dodávky zřejmě nedával pozor a v plné rychlosti do něj narazil.

    Policisté vyloučili požití alkoholu u obou řidičů a nehodou se v tuto chvíli zabývají. 

Aktualizace:

     "Řidič narozený v roce 1973 jel s vozidlem Ford Transit ve směru od Plzně na Kaznějov a nedodržel bezpečnou vzdálenost za nákladním vozidlem Daf, které řídil řidič narozený v roce 2000, který zpomalovat v důsledku dopravní situace před ním a došlo ke střetu vozidel. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Komunikace je v místě dopravní nehody jr již průjezdná kyvadlově. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi se zabývají dopravní policisté z územního odboru Plzeň venkov," doplnila informace mluvčí policie.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.