Foto Video

Výbuch na Borských polích

Policejní pyrotechnik musel nalezenou munici odpálit na místě

neděle 14. srpna 22:14 , aktualizace 22:17

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes v podvečer nalezl muž pohybující se s detektorem kovů v lese nedaleko Útulku pro opuštěné psy v Plzni na Borských polích podezřelý předmět o kterém se domníval, že jde o vojenskou munici. Nálezce se zachoval naprosto správně, s ničím dál nemanipuloval a na místo okamžitě přivolal policisty.


     Policisté uzavřeli prostor a přivolali pyrotechnika, který jednak určil, že jde o dvě německé protiletadlové střely pocházející ze druhé světové války. Bohužel ale také musel konstatovat, že střely jsou značně poškozené, jejich převoz by byl nebezpečný, a proto je musí odpálit na místě v lese.

     Na místo přijeli i hasiči, protože při výbuchu samozřejmě hrozí nebezpečí následného požáru. Pyrotechnik vykopal odpalovací jámu a uložil do ní obě střely, hasiči místo řádně prolili vodou a policisté uzavřeli několik set metrů lesa kolem dokola.

     Po chvíli se ozvala hlasitá detonace, pyrotechnik místo výbuchu zkontroloval, označil za bezpečné a hasiči ho poté opět prolili velkým množstvím vody.


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.