Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Aktualizováno - výbuch sifonové bombičky zranil ženu

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů a záchranáři ženu transportovali do nemocnice

27. června 2021 16:01 , aktualizace 16:01

Hasiči Záchranáři

     Včera dopoledne před jedenáctou hodinou došlo ve Studené, což je malá vesnice v severovýchodní části okresu Plzeň-sever, ležící dvanáct kilometrů od Kralovic, k explozi neznámého předmětu. Vzhledem k tomu, že událost byla hlášena jako výbuch v domě, na místo okamžitě vyjížděli jak záchranáři, tak i profesionální hasiči z Plas a jejich dobrovolní kolegové z Chříče a Zvíkovce. "My jsme převzali sedmatřicetiletou žena, která utrpěla lehčí zranění horní končetiny a byla transportována pozemní cestou do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři.

     Hasiči poté společně s policisty objasnili, k čemu vlastně došlo. Při pálení odpadu, konkrétně starého nábytku, byla do ohně omylem vhozena i sifonová bombička, což je tlaková nádobka s náplní 8 gramů oxidu uhličitého. Výrobce těchto bombiček v návodu důrazně varuje, že se nádobky nesmí vystavovat přímému zdroji tepla a v případě zahřátí nad padesát stupňů již může dojít k výbuchu.

     Přesně k tomuto také dnes dopoledne ve Studené došlo a bombička bohužel explodovala právě v okamžiku, kdy žena přikládala do ohně další materiál. Střepina z pláště bombičky ji zasáhla do předloktí a žena tak urpěla nejen tržnou ránu, ale i pořádný šok.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.