Foto Video

Výbuch v domě a následná evakuace širokého okolí - aktualizujeme

Muž si v domě vyráběl výbušniny, pyrotechnik materiál musel odpálit na místě

10. června 2018 08:42 , aktualizace 11:20

Zbraně

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek došlo k výbuchu v bytovém domě ve Františkových Lázních. Dle prvotních informací mladý muž v bytě míchal chemické látky s úmyslem vyrobit výbušninu. Při této manipulaci však došlo k výbuchu sloučeniny přímo v rukou tohoto muže. "Myslím, že to bylo po desáté večer, slyšel jsem výbuch, zadrnčely tady okenní tabulky a z toho domu vyběhl vyšší plešatý kluk a držel se za ruku. Pak začali jezdit hasiči, policajti, sanitky a co jsem slyšel, tak on přišel minimálně o prsty," uvedl svědek.

     Na místo byly vyslány policejní hlídky společně s hasiči, kteří evakuovali dům a na místo přivolali pyrotechnika. Pyrotechnik po prohlídce bytu pak nařídil evakuaci i z blízkého okolí. Policisté pak evakuovali ještě několik rodin z okolních domů.
     Pyrotechnik a hasiči na místě pracovali až do rána, místo je stále ještě uzavřené a policie událost šetří. Mluvčí policie nám uvedla, že zraněna byla pouze jedna osoba a to muž narozený v roce 1995, o jakou jde výbušninu zatím policie neví a zajištěné látky půjdou na expertízu.

10,30 Aktualizace - dle všeho pyrotechnik označil nalezené chemikálie za nestabilní, tedy natolik nebezpečné, že je nelze přepravovat. Z tohoto důvodu se rozhodl pro likvidaci na místě, nalezený materiál odnesl na nedaleké pole a odpálil je zde. Na expertízu tedy půjdou pouze odebrané vzorky.

     Oslovili jsme renomovaného právníka, který nám k tomuto případu uvedl: „Samozřejmě netuším co v bylo v bytě zajištěno, ale dle toho co zatím víme, nedá se vyloučit obvinění z obecného ohrožení v prvním odstavci a nedovolené ozbrojování ve třetím odstavci. Kdyby tomu bylo tak, pachateli by v případě pravomocného odsouzení hrozilo až osm let vězení, ale jak jsem již uvedl na začátku, rozhodující bude stanovisko OKTE a znalců v oboru.“

OKTE - Odbor kriminalistické techniky a expertiz je specializované pracoviště zaměřené na kriminalisticko-technickou a expertizní činnost

Foto: PČR a zdroj z místa

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.