Vyděrač ohrožoval nabitou kuší

Pachatel je podezřelý z vydírání a nebezpečného vyhrožování

17. června 2019 10:55 , aktualizace 11:13

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Rozchod s přítelkyní nezvládl sedmatřicetiletý muž z Horažďovicka a začal ženu bombardovat textovými zprávami i telefonáty. Dle policistů muž ženu v těchto zprávách i při telefonických hovorech vydíral a vyhrožoval i újmou na zdraví.
     Tím to ale zdaleka neskončilo. Muž si vyrazil účty vyřešit osobně a na svou trestnou výpravu se pořádně vyzbrojil. Vybral si netypickou, ale řádně nebezpečnou zbraň. Vyzbrojil se totiž kuší, což je zbraň zcela tichá, střílející kovové šípy rychlostí kolem 110 m/s a s mířeným dostřelem kolem 80 metrů. 
     Muž ozbrojený kuší vyrazil v úterý 4. července ve večerních hodinách do obce u Horažďovic, kde žena bydlí se svým nynějším přítelem. Před domem muž nynějšího přítele ženy zavolal, a když ten vyšel před dům, namířil na něj nabitou kuší. Muž naštěstí zbraň zaznamenal včas, takže se stačil ukrýt a přivolat policejní hlídku.
     Policisté muže zajistili a od komisaře z oddělení obecné kriminality si následně převzal sdělení podezření z přečinů vydírání a nebezpečné vyhrožování a vzhledem k tomu, že čin spáchal se zbraní, může být potrestán odnětím svobody až na čtyři roky.

Foto: Ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.