Vyjela se dvěma promile a zákazem řízení

Řidička je podezřelá hned ze dvou trestných činů

úterý 11. srpna 09:45 , aktualizace 09:55

Alkohol

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Včera kolem půl druhé ráno zastavili a kontrolovali policisté v Domažlické ulici v Klatovech řidičku osobního vozu Škoda Fabia.
     "Policisté devětatřicetiletou ženu z Klatov vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 2,01 promile alkoholu v krvi," popsala tisková mluvčí policie.
     Řidička byla zajištěna a převezena do lékařského zařízení, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.
     "Z dostupných evidencí navíc policisté zjistili, že žena má rozhodnutím Městského úřadu Klatovy vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to v trvání od září 2019 do ledna 2021," doplnila mluvčí policie s tím, že klatovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případem se policisté dále zabývají.

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.