Útočník extraligové Plzně David Stach se stal obětí krádeže identity

Aktualizace článku: "Vykouříš mě, nebo tvé nahé fotky pošlu sousedům!"

12. ledna 2018 18:51

Cizinci Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     Již v prosinci jsme informovali o případu podvodníka, který z žen na internetu mámil intimní fotografie a jejich prostřednictvím pak ženy vydíral a požadoval od nich sex. 
     Dnes se na veřejnost dostala informace, že k tomuto podvodu zneužil pachatel identitu extraligového hokejisty HC Škoda Plzeň Davida Stacha, pod jehož jménem si na seznamce založil profil, opatřený i fotografiemi tohoto hokejisty.
     David Stach se prý o svých fotkách na seznamce dozvěděl již loni na podzim, ale nepřikládal tomu váhu, protože ho prý nenapadlo jak daleko může taková věc zajít. To, že profil s jeho jménem je zneužíván k trestné činnosti se dověděl až při výslechu na policii po podání trestního oznámení na jeho osobu, kdy musel policii složitě dokazovat, že není pisatelem výhružných zpráv z tohoto profilu odesílaných. K prokázání neviny Davida Stacha nevědomky pomohl i sám pachatel, který dívkám posílal i videonahrávky vlastní onanie, přičemž sám mladého sportovce svou postavou rozhodně nepřipomínal. Pachateli podle mluvčí klubu HC Škoda Plzeň v současné chvíli hrozí další žaloba, tentokrát občanskoprávní. Podat jí může David Stach ale i klub, a to za poškození dobrého jména hráče, nebo i klubu.

     Podle našich informací pachatel dříve bydlel v Horšovském Týně. Nám se podařilo zjistit, že jeho vášeň pro internetové seznamování zapřičinila konec desetiletého vztahu s matkou jeho syna. Tu měl muž údajně často psychicky týrat a ani její rodina na něj nevzpomíná v dobrém.  Právě kvůli jeho častému namlouvání si žen přes internet od něj již před asi sedmi lety družka odešla i s dítětem.    

V prosinci jsme psali:
     Další deviantní podvodníček zneužil naivity lidí na sociálních sítích, vyloudil z nich citlivé materiály a následně je začal vydírat.
     "V době od 20. listopadu do 18. prosince muž prostřednictvím komunikačních sítí na internetu, konkrétně na profilu určenému k seznamování, vystupoval pod jiným jménem a vydával se za jiného známého muže, jehož stažené fotografie použil k založení dvou profilů," uvedla mluvčí policistů.
     Muž z obce na Domažlicku od dvou žen starších dvaceti let vylákal několik intimních fotografií a pak přitvrdil, začal ženám vyhrožovat a nutil je k vykonání orálního styku s tím, že jinak zašle jejich fotografie jejich známým na další sociální síti a také je předá sousedům v místě bydliště nebo spolupracovníkům.
     "V obou případech ženy uvedly muži svá telefonní čísla a komunikace probíhala prostřednictvím elektronické komunikace mobilních aplikací. Muž ženám následně vyhrožoval, vydíral je a chtěl se s nimi sejít za účelem pohlavního styku," potvrdila zvrhlé choutky muže mluvčí policistů a dodala: "Šestatřicetiletý cizinec převzal od komisaře z oddělení obecné kriminality usnesení o zahájení trestního stíhání. Byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění ve stadiu pokusu." V uvedených dvou případech totiž naštěstí k vykonání orálního styku ani soulože nedošlo, takže jde pouze o pokus, který je samozřejmě ale již také trestný.

DOPORUČENÍ:

     Upozorňujeme dívky i ženy, aby prostřednictvím různých komunikačních prostředků nezasílaly neznámým mužům intimní fotografie! Při komunikaci buďte obezřetné i při používání kamer na různých zařízeních! Především chraňte své soukromí!

  • možnosti útoku jsou neomezené - může k němu dojít kdykoli a kdekoli
  • co někomu zašlete již nelze smazat
  • na útoky nereagovat a neodpovídat
  • doporučujeme ukládat si důkazy, například "printscreeny" komunikace

Vše na komunikačních sítích je svým způsobem anonymní a nikdy si nemůžete být jisti, s kým si opravdu píšete.

Chování pachatelů:

  • vytipují si oběť
  • chtějí vybudovat přátelský vztah a získat důvěru
  • chtějí se osobně sejít a oběť zneužít
  • získávají osobní kontakt - adresu, telefon, kamarády, příbuzné
  • udržují kontakt i několik měsíců
  • vydírání - pod pohrůžkou zveřejnění intimních fotografií oběť zneužívají

Foto: HC Škoda

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.