Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Lékárnu na Slovanech pachatelé doslova vydrancovali, lup odváželi nákupním vozíkem

Zmizel trezor, peněžní hotovost, opiáty, fentanylové náplasti i léky s obsahem efedrinu za více jak za půl milionu korun

7. června 2023 12:47 , aktualizace 12:53

Krádež Vloupání


     V noci z neděle na pondělí se skupina několika pachatelů vloupala do lékárny Devětsil v galerii Slovany v Plzni a nejenže způsobili značnou škodu, ale také odcizili velké množství opiátů. Na žádost policie jsme o tomto případu dosud neinformovali, abychom nenarušili probíhající vyšetřování, dopadení pachatelů a také zajištění odcizených opiátů.

Lékárnu na Slovanech pachatelé doslova vydrancovali, lup odváželi nákupním vozíkem

     V noci z neděle na pondělí 29. května kolem jedné hodiny ráno se do lékárny Devětsil v galerii Slovany v Plzni vloupal zloděj, který se do objektu nákupního centra dostal překonáním nouzového východu a z chodby poté pronikl do zázemí prodejny.
     "Pachatel vnikl do prostor lékárny, kde odcizil trezor s finanční hotovostí 160 tisíc korun a benefitovými poukázkami v hodnotě 130 tisíc korun. Dále odcizil několik balení léků různých druhů a značek," uvedla tisková mluvčí policie. Podle našich informací si zloděj z lékárny odnesl převážně fentanylové náplasti a další opiáty, a pak také léky s obsahem efedrinu, tedy materiál, ze kterého je možné vyrábět pervitin.

     Ani tato velká kořist však zloději nestačila a do lékárny se proto ještě vrátil. "Odcizené věci pachatel odnesl do bytu, kde na něho čekali jeho tři komplicové. Ti mu připravili tašky, se kterými se starší muž vrátil zpět do lékárny, aby pokračoval v krádeži léků, kosmetiky a další finanční hotovosti. Tašky s odcizeným zbožím poté naložil do nákupního vozíku a odtlačil ho za pomoci spolupachatelů, kteří na něho čekali u nákupního centra, na nedalekou čerpací stanici, kde si ukradené věci, včetně peněz, rozdělili. Pachatelé způsobili poškozené společnosti škodu přes půl milionu korun," doplnila mluvčí policie.
     V druhé várce podle našich informací zloděj odcizil hlavně drahé dětské výživy a kosmetiku, tedy snadno prodejné zboží, a s komplici se o kořist dělil na čerpací stanici MOL v Částkově ulici.

    Případem se začali zabývat kriminalisté a díky jejich pečlivé práci se podařilo zajistit mimo jiné i kamerové záznamy, na kterých byla celá skupina zachycena. Pak již netrvalo dlouho všechny čtyři pachatele vypátrat a zadržet. 

    "Policejní komisařka zahájila v uplynulém týdnu trestní stíhání čtyř osob. Dvaatřicetiletou ženu a pětatřicetiletého muže obvinila ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti. Čtyřiačtyřicetiletého muže obvinila z přečinu krádeže a jeho o dva roky staršího komplice ze spáchání přečinu krádeže, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a z přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Nejstarší z obviněných mužů skončil ve vazbě," zakončila mluvčí policie. 


 Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).