Foto

Vykradený trezor hodili do vody

Kriminalisté zloděje zadrželi při dělení kořisti

čtvrtek 8. dubna 19:23 , aktualizace 19:25

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Poslední březnový den tohoto roku po šesté hodině ráno bylo na linku 158 přijato oznámení, že na Karlovarsku došlo k vloupání do lékárny. Pachatelé do prodejny vnikli násilím a odcizili nejen několik druhů léků, přípravků a vitamínů, ale také trezor s finanční hotovostí. Předběžná způsobená škoda byla odhadnuta na téměř 200 tisíc korun.
     Kriminalisté po nahlášení tohoto případu začali intenzivně pracovat na jeho objasnění a jejich bleskový zákrok v součinnosti s policisty z obvodního oddělení Ostrov přinesl po krátké chvíli úspěch. V lesním porostu vypátrali trojici mužů, kteří si ve chvíli dopadení právě rozdělovali ukradené peníze a u sebe měli i lékařské přípravky, které podléhají zvláštnímu oprávnění, a další odcizené věci. Ukradený trezor byl později nalezen ve vodě, kam ho zloději zahodili.
     "Jednalo se o muže ve věku 30, 38 a 39 let, kteří nejsou policii neznámí. Již v minulosti měli být za majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Všichni tři byli zadrženi a posléze skončili na policejní služebně," popsala tisková mluvčí policie s tím, že osmatřicetiletý muž se měl v březnu dopustit i dalších dvou krádeží.
     V polovině měsíce pomocí násilí vnikl do prodejny v Karlových Varech a odcizil různé nářadí i peníze. Majiteli měl odcizením věcí a poškozením elektronického zámku dveří způsobit celkovou škodu za bezmála 150 tisíc korun. To mu však zřejmě nestačilo a s o rok starším komplicem se o několik dní později vloupal do obchodu s potravinami v malé obci na Karlovarsku. Z té si měli odnést téměř tři desítky kartonů cigaret různých značek, několik láhví alkoholu a finanční hotovost. V tomto případě způsobili škodu za téměř 50 tisíc korun. 

     "Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání a trojici obvinili ze spáchání přečinů krádeže a přechovávaní omamné a psychotropní látky a jedu. Osmatřicetiletého a o rok staršího muže dále obvinili ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla mluvčí policie. Policejní komisař následně podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby, ten jej akceptoval a soudce Okresního soudu v Karlových Varech rozhodl o jejich vzetí do vazební věznice. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.

Foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.