Video

Pátrání po jedovatém pavoukovi stále pokračuje

Policisté již dopadli muže, který informaci přinesl

27. července 2019 18:40 , aktualizace 23:59

Partner článku – ZOXO


Sledujeme případ "tarantule" v Albertu

     21 h Policisté i deratizátoři na případu stále intenzivně pracují. Policisté již mají muže, který informaci o údajné tarantuli přinesl, ten ale nyní tvrdí, že velikého pavouka na vlastní oči skutečně viděl, ale pokladní prý řekl, že ho někdo vypustil a ne, že by ho on vypustil. Prý tak chtěl prodejnu pouze jen varovat.

     22 h Zatím v prodejně stále intenzivně pracují deratizátoři z firmy Desinsekta, ale pavouka se dosud vypátrat nepodařilo. "Prostor jsme důkladně prohledali, prosvítili a zkontrolovali termokamerami. Žádné škůdce tohoto typu, tedy pavoukovité, jsme nenašli a ani žádné stopy po jejich výskytu.
     Provoz ještě dál kontrolují technici na chlazení, kteří momentálně demontují spodní uzávěry každého chlazení. Dále zde pracuje ještě asi deset dalších lidí, kteří museli dorazit na směnu.
     Zřejmě tedy jde o omylem vyvolaný poplach. Můžu ale veřejnost uklidnit, i kdyby zde tento pavouk byl, o čemž důrazně pochybuji, tak na člověka neútočí,"
sdělil nám šéf deratizační firmy.

Původní článek

     Dnes kolem páté odpoledne sdělil zatím neznámý zákazník pokladní v supermarketu Albert v Plzni na Vinicích, že v prodejně vypustil jedovatého pavouka, konkrétně tarantuli nebo sklípkana a poté z prodejny spěšně odešel. Personál samozřejmě vše okamžitě oznámil policii, která neprodleně prodejnu uzavřela a na místo přivolala Odchytovou službu městské policie.
     Strážníci společně s policisty prodejnu pečlivě prohledali, ale pavouka se nalézt nepodařilo.
     Prodejna zatím zůstává uzavřena a na místo míří speciální deratizační firma, aby eliminovala všechna možná rizika pro zákazníky.
     Pachatele dle všeho čeká obvinění z trestného činu a náhrada škody, která prodejně vznikne jak uzavřením tak náklady na deratizaci.


 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.