Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Plzeňák vyhrožoval, že přijede a vystřílí celou vesnici

"Nalétlo sem asi pět policejních vozů, dodávka i kriminálka a toho muže sebrali," popsal nám zásah na místě svědek

23. prosince 2023 15:12 , aktualizace 15:18

Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera jsme informovali, že v souvislosti se čtvrtečním masakrem v Praze přijala policie v celé republice opatření k zajištění bezpečnosti takzvaných měkkých cílů. 
     Proč k tomu došlo, je více než jasné. Po každé takové události totiž vždy hrozí, že se vyrojí debilové - napodobitelé. Omlouváme se za použitý výraz debil, ale jak jinak nazvat ubožáka, který den po tak příšerné události vyhrožuje vystřílením celé vesnice.

Přijedu a vystřílím celou vesnici

     V noci na dnešek oznámil muž bydlící v Plzni ve Slovanské aleji, že vystřílí vesnici na Nepomucku. Je tedy naprosto pochopitelné, že si pro něj krátce na to policisté došli. "Nalétlo sem asi pět policejních vozů, dodávka i kriminálka a sebrali souseda Ondřeje H.," popsal nám zásah na místě svědek.

     Policisté muže zadrželi a převezli k lékařskému vyšetření, což je standardní úkon před umístěním do cely předběžného zadržení.

     "K případu mohu uvést, že jsme v pozdních večerních hodinách přijali oznámení, že muž narozený v roce 1986 chce postřílet obyvatele jedné z obcí na Plzeňsku.
     Na místo v Plzni, kde se muž zdržoval, ihned vyjeli policisté, kteří jej krátce po oznámení zadrželi. Provedenou dechovou zkouškou zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu.
     V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. V současné době v uvedené věci probíhají procesní úkony,"
uvedla nám mluvčí policie a doplnila, že muž není držitelem zbrojního průkazu ani nevlastní žádnou zbraň. 


Článek vydaný k tomuto tématu včera:

Policisté s dlouhými zbraněmi po Plzni i zásah u Rychtářky

   "Proč je po Plzni tolik policistů?" tak tento dotaz nám včera v různých obměnách přišel již více než desetkrát. Vysvětlení je jednoduché.

      V souvislosti s včerejší tragickou událostí, kdy student na Filozofické fakultě v Praze zastřelil čtrnáct lidí a další zranil, přijala policie v celé republice opatření k zajištění bezpečnosti takzvaných měkkých cílů. Podle odborníků by totiž tento hrůzný čin mohl inspirovat i další psychicky narušené jedince, kteří by se mohli pokusit jeho čin napodobit.

     Že tato obava není rozhodně planá potvrzuje i událost z noci ze čtvrtka na pátek, kdy přibližně v půl jedenácté policie ve středních Čechách přijala telefonát od muže, který sdělil, že ho včerejší útok inspiroval a hodlá také střílet po lidech.
      Policisté se případem začali okamžitě zabývat, do ranních hodin se jim podařilo volajícího ztotožnit a hned poté ho zásahová jednotka zadržela.

     Opatření se samozřejmě týká i našeho kraje. Policisté s balistickou ochranou vyzbrojení dlouhými zbraněmi byli nasazeni k dohledu na exponovaná místa s vyšším počtem osob, jako jsou nákupní centra, vánoční trhy, ale i do škol a dalších objektů, kde by mohl útok hrozit.

     Že toto opatření není zbytečné se ukázalo například dnes dopoledne v Plzni, kdy policisté přijali oznámení o zjevně podnapilém muži máchajícím zbraní na autobusové zastávce Pod Rychtářkou v Tyršově ulici. Na místo okamžitě vyjely hlídky policie, včetně policistů ze speciální pořádkové jednotky, kteří dohlíželi na bezpečnost a veřejný pořádek na vánočních trzích na náměstí Republiky.
     Policisté na místo dorazili během několika okamžiků po oznámení a na zastávce nalezli muže odpovídajícího popisu, kterého okamžitě odzbrojili a zajistili. Podle našich informací se naštěstí ukázalo, že asi čtyřicetiletý muž byl ozbrojen jen takzvanou plynovkou, tedy expanzní zbraní na nábojky se slzotvorným prostředkem, kterou v silné opilosti veřejně manipuloval.

     Muž byl k dalším úkonům převezen na policejní oddělení.       

     (Termín "měkký cíl" je bezpečnostní komunitou používán pro označení místa s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům, tedy prostor nebo objekt, kde by útočník mohl snadno způsobit vysoké škody na životech. - pozn. red.)

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.