Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Hanobení lidských ostatků

Nepochopitelný případ neúcty k zemřelým

7. července 2021 12:23 , aktualizace 12:28

Krádež

     Případ nepochopitelné neúcty k zemřelým nyní šetří policisté v Bělé nad Radbuzou. "V neděli 4. července přijali policisté oznámení o krádeži uren s ostatky ze hřbitova v obci Bělá nad Radbuzou. Neznámý pachatel v blíže nezjištěné době od 30. června do 4. července odcizil z hrobu volně položenou skleněnou vitrínu, ve které se nacházely dvě urny se zpopelněnými ostatky," popsala tisková mluvčí policie.

     Proč je zatím neznámý pachatel odcizil není jasné, protože vitrína i s urnami byla nalezena pohozená v trávě vedle příjezdové cesty ke hřbitovu. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí, byly zajištěny kriminalistické stopy a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení lidských ostatků.
     Pachateli v případě odhalení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

§ 359 Hanobení lidských ostatků

    (1) Kdo neoprávněně otevře hrob nebo hrobku nebo urnu s lidskými ostatky, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
    (2) Stejně bude potrestán, kdo z pohřebiště svévolně odejme lidské ostatky nebo s lidskými ostatky nakládá v rozporu se zákonem.

Foto ilustrační z obdobného případu

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.