Foto

Z místa krádeží odvážel věci na trakaři

Policie pátrá po maskovaném muži, který je pachatelem sériových krádeží

pátek 20. září 13:11

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

       Policisté prověřují sérii krádeží. Z neuzamčených a nezajištěných staveb krade vše, co se dá zpeněžit nebo využít. Není vyloučeno, že pachatel se dopouští protiprávního jednání na celém území Plzeňského kraje. 
       K prvnímu případu došlo v noci z úterý 4. na 5. června 2019. Pachatel prostříhal ve Stodě v několika ulicích současně ploty mezi pozemky a postupně vstoupil na pozemky celkem osmi majitelů, kde z neuzamčených a nezajištěných staveb odcizil vše, co se dalo zpeněžit nebo využít. Kromě stavebního nářadí a zahradní techniky neunikly jeho pozornosti ani jízdní kola. Celkovou hmotnou škodu vyčíslili majitelé na téměř čtyřicet tisíc korun.
      V druhém případě kradl v Merklíně v posledním srpnovém týdnu. Na pozemky šesti majitelů se dostal stejným způsobem, jako v předchozím případě a opět bral vše, co mu přišlo pod ruku. V tomto případě použil pro krádež věcí i odcizené zahradní kolečko, na kterém odcizené věci dopravil do Sokolské ulice v Merklíně, kde s největší pravděpodobností odcizené věci naložil do vozidla.

      Policisté provedli ohledání míst činu, zajistili maximální počet stop a také fotografie z kamerových záznamů, které pro účely trestního řízení poskytli majitelé objektů.

      Provedeným prověřováním se policistům podařilo zajistit popis možného pachatele. Jedná se o muže ve věku 50 - 60 let, který je 170 - 180 cm vysoký, plnoštíhlý s výrazným bříškem. Má mít krátce střižené vlasy na šíji ostříhané do ztracena a neupravené krátké vousy. Zloděj se pohybuje kolébavou chůzí, při které napadá na pravou nohu. Byl oblečen do modré mikiny a tepláků s bílým lampasem, a při krádežích měl na hlavě kuklu s oválný výřezem pro obličej a vertikálním švem na temeni hlavy. Přes rameno měl zavěšenou kabelu s popruhem, posazenou vysoko v podpaždí.  

      Policie žádá občany, kteří by pachatele poznali, aby kontaktovali policisty na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158.

Foto: PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.