Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nabitou pistoli i s batohem zapomněl v restauraci

Případ nalezené pistole byl vyřešen, majitel se bude zpovídat z přestupku

8. července 2021 14:48 , aktualizace 16:05

Městská policie Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera jsme informovali o případu z pátku 2. července, kdy se ve dvě hodiny odpoledne na služebnu městské policie v Perlové ulici v Plzni dostavila žena s nalezenou brašnou, kterou zapomněl v jedné z plzeňských restaurací návštěvník. "Na celém případu by nebylo nic zvláštního, ale když se strážník podíval, co je obsahem brašny, krom obvyklých věcí, jako jsou peněženka, bezdrátová sluchátka, klíče, sušenky, cigaretové náplně, obal od respirátoru a další, navíc obsahoval i střelnou zbraň včetně zásobníku s dvanácti náboji," popsala nález tisková mluvčí strážníků.

     Pistole ČZ P-07 byla okamžitě zajištěna a byla provedena bezpečnostní kontrola zbraně, při níž se zjistilo, že je zbraň nabita mimo střeliva v zásobníku i nábojem v komoře. O nálezu byla samozřejmě okamžitě informována Policie ČR a policisté prověřili, zda nalezená zbraň nebyla zneužita k trestné činnosti, ani nebyla nahlášena jako ztracená či odcizená.
     Zbraň byla následně předána na obvodní oddělení policie a brašna se zbylým obsahem na oddělení ztrát a nálezů ÚMO Plzeň 3.

     Včera jsme uvedli, že majitel zbraně se její ztrátou dopustil přestupku, což nám dnes tisková mluvčí policie dnes potvrdila. "Majitel zbraně, muž narozený v roce 1984, měl dle své výpovědi být v pátek 2. července být na obědě v restauraci v centru města, odkud odešel do zaměstnání. Tam si později uvědomil, že postrádá brašnu i s pistolí. Snažil se sice kontaktovat provozovatele restaurace, ale protože bylo přes svátky zavřeno, nebyl úspěšný ani několik následujících dní.
     Policisté dnes muže kontaktovali a věc řešíme jako přestupek na úseku zbraní a střeliva, který bude následně předán k projednání správnímu orgánu,"
popsala mluvčí policie. 

Foto MP

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.