Foto

S obrovským požárem pole u Plzně bojují desítky hasičů

Sloup kouře nad hořícím polem byl vidět z celé Plzně

30. června 2018 16:01 , aktualizace 17:24

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Video v přípravě

    Dnes po druhé hodině odpoledne došlo u Valchy nedaleko Plzně k rozsáhlému požáru pole.
     Na poli právě probíhala sklizeň, takže není vyloučeno, že požár vznikl od zde pracující techniky. Na místo v krátké době dorazilo pět jednotek hasičů z Plzně i okolí, takže na poli s plameny bojovalo celkem osm hasičských aut.
     Požár byl opravdu vydatný a plamenům hodně pomáhal vítr, který je hnal buď k lesu, který pole lemoval ze dvou stran, a nebo hůře, k novostavbám, které s polem sousedily ze třetí strany.
     Asi po hodině boje se hasičům podařilo oheň lokalizovat a nyní na místě probíhá dohašování.

Jak středověká bitva

     Hašení takového požáru nejvíce připomíná dobře organizovanou středověkou bitvu. Na začátku pole, na místě kudy vjížděla hasičská technika, stál velitel zásahu, nejvíce připomínající středověkého vojevůdce a posílal vozy na místa, kde jich právě bylo nejvíce potřeba.
     Cisterny tak byly jako jezdecké pluky přesunující se po bojišti tam, kde jich je nejvíce potřeba. Občas, stejně jako v středověku, jednotka hlásila docházející munici, takže je velitel stáhl z boje a odeslal doplnit k hydrantu. Pak na jejich místo samozřejmě vyslal novou čerstvou jednotku, která v boji pokračovala.
     Plameny pak nejvíce připomínaly hordy tatarských nájezdníků, které útočily ze všech stran, ale vysilovaly se a svůj boj brzy vzdaly.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.