Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, hrozba zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Vojačka z povolání by uprchlíky nejraději zplynovala

"Více občanů - více mýdla," použít Cyklon B v plynových komorách!

27. listopadu 2019 20:34 , aktualizace 20:44

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V úterý 19. listopadu jsme informovali o rozsáhlé pátrací akci v českoněmeckém pohraničí, při které němečtí policisté zadrželi větší skupinu nelegálních migrantů, kteří do Německa vstoupili z našeho území.
     Po vydání tohoto článku nás několik čtenářů upozornilo na silně nenávistné komentáře, které se pod odkazem na tento článek objevily. Čtenářka O.B. pod článek na Facebooku například napsala: "Měli by jim poskytnout sprchu. V Polsku prý mají sprchy bez vody," čímž evidentně narážela na plynové komory, které byly za války maskované za sprchy, aby do nich vězni vstupovali bez obav a odporu. Na vězně byl pak po vstupu do místnosti vysypán granulát, který se po styku se vzduchem měnil na plyn kyanovodík.
     Že byly jednoznačně míněny plynové komory a nic jiného, poté potvrdila diskuze pod tímto komentářem. Zde totiž další pisatelka E.Š. již otevřeně píše o Cyklonu B, což byl za války obchodní název právě tohoto v plynových komorách používaného jedovatého plynu a O.B. souhlasně přitakává.
     Když obě ženy jiný pisatel upozornil na to, že v plynových komorách zahynuli i občané Československa, reagovala O.B. poznámkou: "Více občanů, více mýdla", čímž narážela na pokusy o válečnou výrobu mýdla z ostatků lidí zavražděných právě v koncentračních táborech.

     Tyto komentáře byly již natolik za hranou, že si jich všimli i kriminalisté a začali se jimi zabývat.
     "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podle § 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za tento trestný čin pak v případě prokázání viny pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," uvedla k tomuto mluvčí plzeňské policie.
     Ukázalo se také, že pro pisatelku vystupující pod přezdívkou O.B. budou následky ještě horší. Mladá žena totiž slouží jako voják z povolání v Armádě ČR. Jaký postih by jí čekal v rámci služebního poměru jsme se zeptali tiskové mluvčí AČR:
     "Pokud se potvrdí, že uvedená osoba je příslušnicí Armády České republiky, budeme v této věci postupovat striktně a v souladu s příslušnými zákony. Od podobných výroků projevujících rasovou nesnášenlivost a diskriminaci se důrazně distancujeme," uvedla mluvčí. 
     Co to pro pisatelku konkrétně znamená, vysvětlila mluvčí dále: "Pokud bude příslušník Armády ČR pravomocně odsouzen, bude s ním v souladu se Zákonem č. 221/1999 Sb. - Zákon o vojácích z povolání ukončen služební poměr." 

     Nejde o první případ trestního stíhání kvůli komentáři na sociálních sítích. Za nenávistný komentář vyzývající k zapálení autobusů s běženci pod zpravodajským videem o migrantech již byla letos v Plzni stíhána i šestadvacetiletá žena. 

Foto: 
1.2. Cyklon B (německy Zyklon)
3.4. Těla mrtvých lidí nalezená po osvobození koncentračního tábora
5. 6. Místo na střeše určené pro vsypání granulátu
7. - 10. plynové komory

úvodní - ilustrační


  

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.