Za pár stovek půjde na roky do vězení

Nedostatek inteligence nahradil útočník agresivitou, teď mu za to hrozí až deset let

28. února 2018 16:55 , aktualizace 17:56

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Další pachatel si neuvědomil následky svého počínání a nyní bude o svém jednání přemítat roky za mřížemi.
     Dva mladíci, oba policistům již dobře známí z předchozích případů, spolu pili celou noc z neděle na pondělí a ráno šli flám dokončit k jednomu z nich do bytu. V bytě se ale oba mladíci pohádali o peníze a jeden vše vyřešil za použití násilí.

     "K útoku došlo v pondělí dopoledne po deváté hodině v Sušici, kde byl místní dvacetiletý muž na návštěvě u dvaadvacetiletého muže. V domě, kde se nachází byt poškozeného, mladší muž staršího fyzicky napadl a vzal mu peněženku. Útočník srazil poškozeného na podlahu, rukou sevřenou v pěst ho několikrát udeřil do hlavy, požadoval vydání finanční hotovosti a z kapsy kalhot mu vytrhl peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady poškozeného," popsala útok mluvčí policie.

     Napadený při útoku volal o pomoc, pachatel následně z bytu utekl a okradený vše oznámil policii.

     "Policisté vyjeli na místo, ale pachatel se zde již nenacházel. Po intenzivním pátrání byl podezřelý muž v 10.30 hodin zadržen, převezen do policejní cely a následující den byl obviněn. V úterý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež," dokončila mluvčí s tím, že zraněný muž musel být po útoku ošetřen u lékaře.

     Ačkoli pachatel způsobil škodu odcizením věcí a poškozením kalhot v celkové výši pouhých 1 400 Kč, dopustil se dle § 173 loupeže. Naplnil totiž skutkovou podstatu tohoto paragrafu, kdy proti jinému užil násilí v úmyslu zmocnit se jeho věci. Zde zákon neurčuje nutnou výši škody a říká, že pachatel bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.