Foto

Opilí cyklisté havarovali

Hned dva cyklisté to v neděli přehnali s pitím a havarovali, jeden skončil v nemocnici

středa 8. července 17:38 , aktualizace 17:38

Alkohol Cyklista Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

    V neděli 5. července po poledni jel mezi obcemi Mutěnín a Drahotín muž na skládacím jízdním kole Eska s dodatečně namontovaným elektromotorem, když v mírné levotočivé zatáčce ve stoupání vjel do výtluku a následně spadl na zem.
    Muž při pádu utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření.
    "Na výzvu policistů se sedmapadesátiletý muž podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda nejel pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 1,48 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že cyklista přiznal požití alkoholu před jízdou a s naměřenými hodnotami souhlasil.

     Týž den kolem půl sedmé večer havaroval v Kasárenské ulici v Holýšově další cyklista, který na jízdním kole značky Red Fox v mírném stoupání nezvládl řízení kola a upadl na vozovku. 
     Muž při pádu utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Dechová zkouška na alkohol ukázala, že ani tento cyklista se před jízdou příliš nešetřil.
     "Odborné měření elektronickým přístrojem bylo u pětatřicetiletého muže provedeno s pozitivním výsledkem 2,55 promile alkoholu v krvi," řekla mluvčí policie k tomuto případu s tím, že i tento cyklista přiznal požití alkoholu před jízdou a s naměřenými hodnotami souhlasil.

     Obě dopravní nehody dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.  

Policie upozorňuje:
     V souvislosti s těmito případy je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo jet v době, kdy mohl být pod jejich vlivem.
     Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku nebo trestného činu.
     Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun. Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Foto PČR

 

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.