Foto Video

Za smrt celé rodiny mohl řidič auta

Policie odložila vyšetřování železničního neštěstí, při kterém zemřeli čtyři lidé

čtvrtek 17. září 17:15 , aktualizace 17:19

Smrt Železniční nehoda

     Policie ukončila šetření tragické dopravní nehody z 27. dubna jejímž následkem zemřeli čtyři lidé.

     K nehodě došlo na železničním přejezdu bez závor a světelné signalizace u Kamenného Újezdu nedaleko Nýřan po deváté hodině ráno, kde osobní vlak jedoucí směrem na Plzeň smetl vůz Škoda Felicia s rodinou. Auto náraz vlaku odhodil několik metrů daleko a to poté skončilo na střeše.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS, třem lidem z pětičlenné posádky však již nebylo pomoci. Na místě zemřela čtyřiadvacetiletá těhotná Máša, její pětiletý syn Pepíček, sedmnáctiletý synovec Martin. Ve vlaku nikdo zraněn nebyl a cestující evakuovali hasiči.
     Letecká záchranná služba z místa transportovala čtyřletého Lukáška a čtyřiadvacetiletého Josefa, partnera Mášy a otce malého Pepíčka. Josef přes veškerou snahu lékařů po čtyřech dnech boje o život v nemocnici utrpěným zraněním podlehl.
     Jediný, kdo tedy jízdu smrti přežil, je teprve čtyřletý Lukášek, který jako zázrakem vyvázl jen s lehkými zraněními

     Podle policejních vyšetřovatelů nehodu zavinil právě čtyřiadvacetiletý Josef, který vlaku nedal přednost. Protože sám zraněním utrpěným při nehodě podlehl, a nelze je proto trestně stíhat, policie vyšetřování tragédie odložila.