Za trámem našel minometný granát

Pyrotechnik vyjížděl k likvidaci velice nebezpečného nálezu

20. května 2019 10:58 , aktualizace 10:59

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V pátek 17. května před polednem muž vyklízel dům ve Stráži nedaleko Boru, když na půdě za trámem nalezl podezřelý předmět vypadající jako minometná munice.
     Muž okamžitě nález oznámil na policii, která na místo okamžitě vyslala hlídku. Policisté zajistili budovu, zamezili přístup nepovolaným osobám a až do příjezdu pyrotechnika střežili místo nálezu munice.
     "Příslušník Pyrotechnické služby Policie České republiky po příjezdu a po prohlídce předmětu sdělil, že se jedná o ruský minometný granát a převzal si jej k likvidaci," uvedla tisková mluvčí policie.

     V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany, aby s žádným předmětem připomínajícím munici nemanipulovali. Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty.
     Pokud kdekoliv naleznete předměty, například při výkopových pracích či úklidu, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky.
     Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci.
     Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob.

Foto ilustrační, jiný nalezený minometný granát

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.