Opilý tak, že nemohl chodit, přesto ale řídil

Z minulého týdne a z našich silnic, jeden řídil s 3,81 promile, další pak s 2,66

úterý 14. září 10:32 , aktualizace 10:32

Alkohol Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     O řidičích, kteří usedají za volant pod vlivem alkoholu či drog musíme bohužel informovat velice často. I mezi těmito případy se ale najdou takoví, kteří vyčnívají, například hodnotou, kterou nadýchali.

     Jedním takovým je například řidič, kterého policisté ve čtvrtek 9. září před osmou hodinou večer zastavili a kontrolovali v Hostouni, kterou projížděl s vozem Fiat. "Při kontrole policisté zjistili totožnost devětapadesátiletého muže z obce na Domažlicku. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 3,81 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž souhlasil s lékařským vyšetřením a policisté jej převezli do zdravotnického zařízení v Domažlicích, kde byl proveden i odběr krve.

     V sobotu 11. září před půl devátou večer zase policisté kontrolovali řidiče s vozidlem značky VW Golf jedoucího po silnici z Horažďovic na Horažďovice Předměstí. Policisté zjistili totožnost padesátiletého muže z obce na Horažďovicku, který se na výzvu podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,66 promile alkoholu.

     V sobotu před půlnocí zastavili strážníci i řidiče s vozem Peugeot Partner projíždějícího náměstím Míru v Klatovech. Jednatřicetiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,76 promile alkoholu a případ byl proto oznámen policistům z obvodního oddělení. Následně bylo navíc zjištěno, že cizinec na našem území pobývá nelegálně.

     V neděli 12. září po sedmé hodině večer pak policisté v Hrádku u Sušice zastavili a kontrolovali i řidiče s vozem Renault. Čtyřiasedmdesátiletý muž ze Sušicka se podrobil dechové zkoušce a ta vyšla s pozitivním výsledkem 1,49 promile alkoholu.

     Policisté všechny uvedené muže převezli do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením a odběrům krve. Ve všech čtyřech případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.