Foto Video

"Zabil mi maminku!"

Žena přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky rozsáhlých zranění, která utrpěla při dopravní nehodě

sobota 19. června 19:11 , aktualizace středa 23. června 16:50

     Dnes se na nás obrátila paní Eliška s tím, že její milovaná maminka přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky rozsáhlých zranění, která utrpěla při dopravní nehodě v pátek ráno na Klatovské třídě v Plzni. "Zemřela mi maminka, která mi byla vším, co jsem na světě měla a jestli existuje nějaká spravedlnost, musí viníka dohnat! Dvaadvacetiletý kluk jede opilý, neposkytne pomoc a kouká na záchranáře z dálky? Jestli to u Vás bude číst. tak ať ví, že okradl tři dcery o mámu a tři malá vnoučata o babičku a o její život s námi!" napsala nám dnes Eliška. Smrt ženy nám následně potvrdila i mluvčí policie.

     O této dopravní nehodě jsme samozřejmě v pátek informovali, ale smrtí ženy se vše mění. Vyšetřování s největší pravděpodobností od dopravní policie přeberou kriminalisté a řidiči, v případě prokázání zavinění nehody a odsouzení, hrozí mnohaletý trest odnětí svobody.


     Včera ráno před pátou hodinou došlo v Plzni na Klatovské třídě ke střetu osobního vozidla s chodkyní. Nehoda byla od začátku velmi podivná, protože v kolejišti tramvají ležící zakrvácenou ženu nahlásili záchranářům svědci nehody a nikoli řidič, který ji srazil. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, žena byla vážně zraněná a mimo jiné utrpěla i několik zlomenin, čemuž odpovídaly i zajištěné stopy na místě. Jednak žena hlavou prorazila přední sklo vozu a navíc byla odhozena více než deset metrů od místa střetu.

     Záchranáři si do péče převzali ženu narozenou v roce 1969, kterou po ošetření na místě s mnohačetnými zraněními transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Policistům se mezitím přihlásil řidič přibližně dvě stě metrů od ležící ženy na Klatovské odstaveného vozu BMW s proraženým a zakrváceným čelním sklem, který do té doby boj záchranářů o život sražené ženy pozoroval. Muž se k řízení v době nehody přiznal a na otázku, proč ženě neposkytl nebo nezavolal pomoc odpověděl, že nevěděl co má dělat, že byl v šoku. Muž narozený v roce 1998 se poté podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 0,68 promile, byl policisty zajištěn a převezen na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

     Hasiči následně provedli likvidaci biologických stop na místě nehody chloraminem a na místo dorazil kriminalistický technik, který provedl ohledaní vozu a zajištění maximálního možného množství stop.