Foto

Záchranáři opět děkují veřejnosti za podporu

Denně ošetříme 20-30 covid pozitivních pacientů a celou řadu dalších s podobnými příznaky

18. listopadu 2020 07:17 , aktualizace 07:18

Záchranáři

Partner článku – Workpress Aviation

     Krajští zdravotničtí záchranáři se i během podzimní koronavirové krize setkávají s velkou podporou veřejnosti. Solidarita z jarní vlny pandemie onemocnění covid-19 je samozřejmě již definitivně pryč, ale záchranáři se i v současnosti setkávají s dary od jednotlivců a společností, kteří je podporují za jejich boj s „čínským virem“ v první linii.
     Záchranáři tedy opět děkují všem dárcům, kteří jim v posledních dnech věnovali milé občerstvení a zpříjemnili opravdu perné služby. Jeden z menších plzeňských pivovarů dokonce vyrobil speciální edici piv pro zdravotníky a záchranáře.
     Podzimní vlna pandemie se přitom s tou jarní vůbec nedá srovnávat. Během jarních měsíců ZZS PK transportovala do nemocnic spíše pacienty s podezřením na covid-19, u nichž se onemocnění mnohdy nepotvrdilo. Nikdo netušil, jak se bude epidemie vyvíjet a nakolik je onemocnění nebezpečné. Zdravotnické operační středisko bylo doslova zahlceno dotazy ohledně nové nemoci.
     Druhá vlna je ale jiná, v současné době tvoří výjezdy na tuto diagnózu zhruba třetinu ze všech událostí. Denně zdravotnická záchranná služba ošetřuje 20-30 covid pozitivních pacientů a celou řadu dalších s chřipkovými příznaky, kdy zatím nebyl proveden test a tudíž není jasné, zda má či nemá pacient právě covid-19. Záchranáři proto tráví mnoho hodin denně ve speciálních oblecích, ve zcela nestandardních podmínkách a prozatím bez světla na konci tunelu. O to víc děkují těm, kteří na ně ani teď nezapomněli se svojí podporou.

Zdroj: ZZS

 


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.