Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Záchranná akce v centru Plzně

K nemocnému muži museli strážníci vlézt po žebříku oknem

28. května 2021 18:25 , aktualizace 19:19

Městská policie Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical

      Vyděšená žena se dnes kolem půl páté odpoledne obrátila na strážníky městské policie s tím, že její bývalý přítel měl vyzvednout dcerku ze školky, což neudělal, a že je zamčený doma a ona se na něj nemůže dobouchat, ani dozvonit. Žena také strážníkům uvedla, že je muž silný diabetik a ona má strach, jestli mu něco není. "Vyjeli jsme na oznámení o muži narozeném v roce 1988, který je vážně nemocný a mělo hrozit, že je ohrožen na životě," uvedla tisková mluvčí strážníků.


       Strážníci okamžitě vyrazili na místo do Plachého ulice, ale ani jim se nepodařilo muže v bytě kontaktovat. Jeden ze strážníků proto přes byt sousedky vylezl na parapet okna a podíval se dovnitř. Uvnitř spatřil v nepřirozené pozici ležícího muže, který nereagoval ani na volání a klepání. V obavě o mužův život strážníci na místo přivolali kolegy vybavené teleskopickým žebříkem i planžetami k otevírání plastových oken a do Plachého ulice vyrazili také hasiči a záchranáři.

       Mezi tím dorazila druhá hlídka strážníků vybavená vším potřebným, a protože nikdo nevěděl, jak vážný mužův stav může být, strážníci okamžitě zahájili vstup do bytu. Pod okno přistavili teleskopický žebřík, otevřeli pomocí planžety a vybaveni zdravotnickým batohem vstoupili dovnitř, kde začali poskytovat první pomoc muži, který se při jejich vstupu do bytu celý zmatený a dezorientovaný probral.
     Strážníci také zevnitř otevřeli dveře, aby dovnitř mohli vstoupit přivolaní záchranáři, hasiči byli ještě na cestě k případu odvoláni. O vylekanou malou holčičku a jejího staršího brášku, kteří byli na místě s maminkou se mezitím, aby je situace v bytě ještě více nestresovala, postarala policistka.
      Nemocného muže si poté do péče převzali záchranáři a transportovali ho do nemocnice, užití alkoholu nebo drog mluvčí záchranné služby vyloučila. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.