Opilý Polák na záchytce napadl a zranil policistu

Agresivita lidí pod vlivem alkoholu či drog vzrůstá, tomuto pachateli nyní hrozí až čtyři roky vězení

7. prosince 2021 16:06 , aktualizace 17:45

Alkohol Cizinci Drogy Záchytka

Partner článku – Alfa Tactical

     O tom, že agresivita lidí pod vlivem alkoholu či drog v poslední době vzrůstá, jsme již několikrát informovali. Své o tom samozřejmě vědí i policisté, kteří se s takovými lidmi potýkají téměř denně.

     Koncem listopadu policisté vyjížděli na Hlavní vlakové nádraží v Plzni na oznámení o cizinci, který se zde chová agresivně a napadá ostatní cestující. Protože se cizinec, podle našich informací Polák, neuklidnil ani po opakované výzvě policistů a byl agresivní i na ně, musely proti němu být použity donucovací prostředky a agresor skončil v poutech.

     Protože při dechové zkoušce na alkohol muž nadýchal více než jedno promile alkoholu a stále neovládal své chování, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Zde ale opilec využil okamžiku, kdy mu v šatně policisté sundávali pouta a zaútočil na ně, přičemž jednoho z policistů zasáhl pěstí do obličeje a způsobil mu zranění.

     Policisté samozřejmě muže zpacifikovali a k prohřeškům, ze kterých se měl po vystřízlivění zpovídat, přibyl další. "Ve věci napadení mužem narozeným v roce 1993 byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě, za který mu v případě odsouzení hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody," uvedla tisková mluvčí policie.

O podobném případu, kde byl agresor pod vlivem drog, jsme informovali i před několika dny.

První policista dostal ránu do obličeje, druhého pachatel kousnul

     V neděli brzy ráno začal v Plzni v sadech Pětatřicátníků muž útočit a naskakovat na zaparkovaná i jedoucí auta, kdy došlo i k jejich poškození.

     "Já si chtěl jít do stánku koupit kebab, ale už měli zavřeno. Najednou slyším strašnej řev a pak jsem uviděl zakrváceného muže, jak proti mě běží. Choval se jako šílenec, myslel jsem, že jde po mě, ale on náhle skočil do křoví a jako by se s tím křovím pral. Pak se přiřítila dvě policejní auta a sebrali ho," popsal nám situaci na místě mladý barman vracející se z práce.

     Bohužel muž byl ale silně intoxikovaný v tu chvíli ještě neznámou látkou. Byl značně agresivní a naprosto nechápal, co se kolem něj děje. Vzhledem k jeho duševnímu stavu, i s ohledem na jeho pořezané ruce, policisté na místo přivolali záchranáře.

     Muž byl ale značně agresivní i na posádku sanitky, takže policisté museli asistovat při umístění na nosítka. Jak sami můžete vidět na videu, nešlo o nijak jednoduchý úkol. Muž během toho nejenže značně vulgárně nadával, ale jednoho policistu kousl do ruky a druhého zranil v obličeji. 
     Policisté mu nakonec museli přiložit pouta a záchranáři ho k nosítkám přikurtovat.

     Transport do nemocnice byl samozřejmě bez stálé přítomnosti policie vyloučen, takže policisté muže doprovodili až na ošetření. Poté byl muž umístěn do policejní cely a po odeznění intoxikace se bude ze svého jednání zodpovídat.

     Mluvčí policie nám dnes potvrdila, že test u muže narozeného v roce 1992 prokázal přítomnost kokainu, ale co tato laskomina řezaná kdesi ve sklepě přesně obsahovala ukáže až laboratorní rozbor jeho krve a moči.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.