Foto

Zadrželi drogy, padělky oblečení, ale i nelegální migranty

Celníci z Plzně úzce spolupracují s kolegy ze SRN

5. prosince 2018 12:54 , aktualizace 13:14

Cizinci Drogy

Partner článku – Optika BORY

     Zajímavých úspěchů při společné kontrolní akci dosáhli celníci z bavorského Furth im Waldu a celníci z Plzně.
     Během kontrolní akce, která proběhla v uplynulém měsíci na německém území, se podařilo zjistit několik prohřešků cestujících mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo.
     Jednalo se v 5 případech o záchyt drog, zjištěna byla také jízda pod vlivem drog, téměř plná dodávka padělaného textilního zboží a také 3 nelegální migranti. Kontroly probíhaly na několika hraničních přechodech, ale také ve vlacích.  

     Společné kontroly Celní správy ČR a SRN probíhají na základě Smlouvy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo o policejní spolupráci a dle úmluvy navazujících pravidel pro spolupráci v rámci společných kontrolních skupin celních správ. Celní úřad pro Plzeňský kraj s Hlavním celním úřadem Regensburg a Landshut pravidelně spolupracuje. Výkon společných kontrol se řídí příslušnými právními předpisy Evropského společenství v oblasti vzájemné spolupráce a současně národní právní úpravou státu, na jehož území výkon společných kontrolních skupin probíhá.

     Při společných hlídkách v příhraničí si německá a česká celní správa předává zkušenosti jednak v oblasti trendů nelegálních aktivit, ale i v oblasti pracovních postupů, kynologie a nemalým prvkem je i postupné překonávání jazykových barier.
     Kladný ohlas mají společné kontrolní akce i u česky mluvících cestujících, kteří díky „našim" celníkům vítají prolomenou bariéru v komunikaci při samotné kontrole.

Foto: Celní správa

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.