Foto

Zloděje chytili přímo v baru Pionýr

První hlídka prosvítila výlohu, pachatel zazmatkoval a vyběhl zadem, kde ale narazil na druhou

3. prosince 2021 12:25 , aktualizace 12:30

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     V neděli 28. listopadu před pátou hodinou ráno se na pultu centralizované ochrany bezpečnostní služby Tuebor General Service rozezněl alarm, signalizující narušení v Pivním baru Pionýr ve Skupově ulici v Plzni. Operátor na místo okamžitě vyslal hlídku, která k objektu dorazila během pouhých několika minut.

     Strážný si při kontrole objektu povšiml známek narušení, konkrétně poškození zámku zadních dveří baru a utržené kamery nad nimi, a protože vše nasvědčovalo tomu, že pachatel je stále uvnitř, zajistil prostor a přivolal na místo policii.
     Po příjezdu policistů se ukázalo, že se strážný nemýlil, když totiž zahájili kontrolu skrz výlohy baru, uvnitř se vymrštil dosud skrývající se muž a pokusil se uniknout zadními dveřmi. Na ty ale již předtím strážný policisty upozornil, takže zde na prchajícího zloděje již čekali a okamžitě ho zadrželi.

     Uvnitř baru pak byla nalezena hromádka věcí, které si zde zloděj připravil, konkrétně se jednalo o několik tisíc korun, balení kávy, různé potraviny, klíče původně uložené v baru a další věci.
     "Muž narozený v roce 1978 byl po zadržení umístěn do policejní cely a v současné době s ním probíhají procesní úkony," uvedla nám tisková mluvčí policie s tím, že muž je podezřelý z krádeže a policisté se případem dále zabývají.


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost