Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Na Americké třídě, za plného provozu, zbili řidiče trolejbusu

Napadený řidič trolejbusu děkuje všem, kteří mu pomohli a přispěli k dopadení útočníka

9. května 2023 20:18 , aktualizace 20:24

Alkohol Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Ve čtvrtek 4. května jsme informovali o napadení řidiče trolejbusu, ke kterému došlo v Plzni na Americké třídě.

     K tomuto případu, kdy byl útočník na útěku zadržen díky pomoci svědků útoku, se nám podařilo získat i videozáznam, který ukazuje nejen útěk a zadržení agresora, ale i útok samotný:


     O den později nás kontaktoval také přímo napadený řidič, který požádal o předání poděkování muži, který přispěl k dopadení obou útočníků, i dalším lidem, kteří mu nabídli pomoc.

Dobrý den,
     chtěl bych Vaším prostřednictvím poděkovat všem lidem, kteří mi nabídli pomoc při napadení v trolejbusu ze 4. května. Všem zasahujícím policistům za bleskový příjezd a zákrok, a také neméně velké poděkování i všem lidem jak z trolejbusu, tak i z venku, kteří mi nabídli různou pomoc, a to buď mé ošetření nebo sledování pachatele a ztížení jeho útěku.
     Doufám, že těmto lidem budu moci někdy patřičně poděkovat za ochotu v této nelehké situaci.

                                                                Děkuji velmi za předání zprávy

                                                                           (celé jméno má redakce k dispozici)

     Toto poděkování jsme samozřejmě předali, řidiči přejeme brzké uzdravení a všem, kteří přispěli k zadržení agresora i jeho společníka gratulujeme.

     Zároveň již také můžeme doplnit, že policisté zahájili trestní stíhání útočníka a obvinili ho z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.


O napadení jsme již v pátek informovali v článku:

V centru Plzně zbili řidiče trolejbusu

     Ve čtvrtek odpoledne před šestou hodinou došlo v Plzni v Prokopově ulici k napadení řidiče trolejbusu jedoucího na lince číslo 12. Podle ostatních cestujících v tomto trolejbusu s nimi cestovali i dva opilí muži. Během jízdy musel řidič trolejbusu zareagovat na nečekané vstoupení chodce před jeho vůz a přibrzdit. 

     Nečekané brždění se oběma opilcům ale nelíbilo, začali v trolejbusu pořvávat a řidiči velmi vulgárně nadávat. Ten se nejprve pokusil oba výtržníky uklidnit, což se mu u staršího z nich částečně podařilo, ale naopak mladší z obou svou verbální agresi dál stupňoval. 
     Řidič tedy u zastávky Mrakodrap muže vyzval, aby trolejbus opustil, protože ho dál již nepoveze, na což měl samozřejmě plné právo. Muž ale odmítal vystoupit a dál řidiči nadával.
     Řidič tedy muži sdělil, že bude muset na místo přivolat policii, na což agresor reagoval okamžitým útokem, pěstí udeřil řidiče trolejbusu do obličeje a z místa utekl.

     V té době již ale na místo mířilo několik policejních hlídek. Policisté útočníka narozeného v roce 1992 dopadli nedaleko, zajistili ho a přivezli zpět k trolejbusu. Podle mluvčího policie muž na místě nadýchal více než dvě promile, takže byl transportován na protialkoholní záchytnou stanici a po jeho vystřízlivění se policisté budou celou událostí dále zabývat.

     Napadený řidič trolejbusu byl vystřídán kolegou, musel vyhledat lékařské ošetření a v současné době je v pracovní neschopnosti.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.