Foto Video

Zadržení recidivistů v areálu plzeňské Škodovky

Zloději při svých výpravách způsobili škodu téměř půl milionu korun

12. srpna 2022 15:19 , aktualizace 18:46

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

     Trpělivost s více než měsíc trvajícími krádežemi trolejí a kabelů, při kterých zloději způsobili škodu za téměř půl milionu korun, došla pracovníkům jednoho z podniků sídlícího v areálu plzeňské Škodovky. Na vytipovaná místa tedy umístili senzory, které včera večer na několika místech zaznamenaly narušitele.

     Pracovníci bezpečnostní služby High Security, která má objekt na starost, okamžitě vyrazili na místo. Vzhledem k velikosti i členitosti areálu se ale jednalo o poměrně složitý zákrok a tak byla na pomoc přivolána i hlídka bezpečnostní služby Tuebor General Service a samozřejmě také policie ČR, která dostala od High Security pokyny o nutnosti tichého příjezdu na více míst najednou. 


     Strážní High Security i Tueboru zajistili prostor a zabezpečili, aby pachatelé před příjezdem policie z místa neutekli. Policisté včetně psovoda se psem poté vstoupili do objektu, kde se jim podařilo nalézt a zadržet hned tři pachatele i větší množství kabelů připravených k odcizení.

      Následně bylo zjištěno, že zloději již měli propracovaný systém, jak kabely z objektu dostat. Pomocí trakařů je totiž vozili ke zdi areálu, kde měli připravený žebřík a na druhé straně zdi jízdní kola.

     V průběhu tohoto zásahu se musela část přítomných policistů přesunout k závažnějšímu případu, konkrétně střelbě v Macháčkově ulici ve Skvrňanech, o kterém jsme informovali již v průběhu noci (celý článek níže).

      Strážní Tueboru proto na místě setrvali se zbylými policisty, aby pomohli se střežením zadržených pachatelů, než bylo možné je převézt na obvodní oddělení policie k dalším úkonům.
      "V souvislosti s případem krádeže kabelů a trolejí z jedné plzeňské firmy prověřujeme muže narozeného v roce 1976 a dva cizince narozené v letech 1984 a 1994. V současné době zjišťujeme veškeré okolnosti případu a čekáme na přesné vyčíslení škody," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie.
     Podle našich informací pochází oba zadržení cizinci ze Slovenska a všichni tři zadržení jsou policii dobře známí recidivisté a příležitostní narkomané.


Případ, ke kterému policisté přejížděli:

Střelba a pak výbuchy - pro pachatele šla zásahová jednotka

      V noci na dnešek před půl desátou se v Plzni v Macháčkově ulici ozvala střelba a pak následoval ženský křik. Na místo okamžitě po oznámení vyjely všechny dostupné hlídky policie samozřejmě včetně těch prvosledových, tedy hlídek vybavených balistickou ochrannou a dlouhými zbraněmi. Další výstřely se z bytu v jedenáctém patře domu číslo 2 ozvaly po příjezdu prvních hlídek na místo. 

     Policisté za asistence strážníků uzavřeli široké okolí a byla zastavena i tramvajová doprava. Do domu poté vstoupili policisté z krajské zásahové jednotky a za pomoci zásahových výbušek vhozených do okna i dveří vnikli do bytu, kde zajistili muže a ženu.


     "Zatím můžeme uvést, že jsme po deváté hodině přijali oznámení o střelbě v jednom z panelových domů v plzeňské městské části Skvrňany. Na místě je několik policejních hlídek. V tuto chvíli můžeme potvrdit, že na místě není nikdo zraněný. Policisté na místě zjišťuji bližší informace,” uvedla mluvčí police a později doplnila: "V souvislosti s touto událostí jsme na osobní svobodě omezili jednatřicetiletého muže a na případu dále pracujeme."

     Do bytu byl povolán policejní technik k zajištění veškerých dostupných stop a psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání zbraní a výbušnin. Jakou zbraň pachatel použil zatím policie neuvedla.

     Na místě byli pro jistotu i záchranáři. "Za ZZS byl po celou dobu zásahu na místě inspektor provozu, ke zranění osob naštěstí nedošlo," uvedl mluvčí záchranné služby.

     Případ budeme samozřejmě dále sledovat a informace postupně aktualizovat.

Aktualizace:

     Kriminalisté stále ještě intenzivně pracují na objasnění událostí, ke kterým došlo v noci na dnešek. Mluvčí policie potvrdila, že policisté v bytě zaslechli výstřely a poté do něj vnikla zásahová jednotka. "Následně jsme na místě omezili na osobní svobodě jednatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu i drog. Dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 1,8 promile alkoholu," doplnila informace z noci mluvčí policie s tím, že ke zranění osob skutečně nedošlo.
     Ve věci nyní probíhají procesní úkony jako výslechy i další, a kriminalisté dále prověřují veškeré okolnosti případu. 

Foto KP a PČR

 
TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost