V opilosti si zahrál na řidiče autobusu

Pachatele dopadli až po půl roce

25. května 2018 11:23 , aktualizace 12:32

Krádež

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Třicetiletý muž z Ostrova se v září minulého roku vloupal do zaparkovaného autobusu, ve kterém se měl pokusit vypáčit úložný prostor nad místem řidiče.
     "To se mu ale nepodařilo a tak vypáčil spínací skříňku, vytrhal z ní kabely a autobus nastartoval.
     Poté s autobusem jezdil v ulicích Ostrova, ale neuvědomil si, že autobus není osobní auto a ovládat ho je mnohem náročnější. Ještě nějakou dobu se mu sice dařilo vozidlo uřídit, ale nakonec skončil nabouráním do plastového a betonového stojanu přenosné dopravní značky,"
popsal jednání muže mluvčí policie.
     Zloděj se sice ještě pokusil znovu nastartovat vyhaslý motor, ale to se mu nepodařilo, tak utekl pryč.
     Že si autobus „vypůjčil“ právě zmíněný třicetiletý muž, se policistům podařilo zjistit až nyní na základě důkladného prověřování a také díky zajištěným stopám v autobuse.       
     Zajímavostí je, že muž nejenže neměl řidičské oprávnění pro řízení autobusu, ale on ho neměl na žádné motorové vozidlo.
     "Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Ostrova, kterého obvinili ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci a pokusu krádeže," uvedla k případu mluvčí policie a dodala, že v případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.     

Foto ilustrační


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.