Foto

Zajištění muži v pátrání i poctiví nálezci

Chlapec odevzdal nalezené kolo, mladá žena peněženku

9. října 2019 10:48

Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Další zajištění osob v pátrání si mohli na své konto připsat strážníci ze stanice Územně strážní služby. Úspěšní byli během včerejší služby, kdy se jim podařilo zadržet dva muže.
     Strážníci nejprve při hlídkové činnosti na terminálu nádraží v Šumavské ulici  v Plzni zahlédli mladého muže, o kterém věděli, že je v pátrání. Ten u sebe neměl doklady, a proto ho strážníci doprovodili na policejní oddělení. Tam se potvrdila nejen jeho totožnost, kterou předtím hlídce ústně sdělil, ale i skutečnost, že byl veden v požadavcích  PČR.
      Druhým v pořadí byl 31letý Plzeňan, kterého po druhé hodině odpoledne hlídka městské policie kontrolovala v centru města v Pallově ulici. Při dalším prověřování bylo zjištěno, že se nachází na seznamu osob v celostátním pátrání. K provedení dalších úkonů byl muž předán státním policistům.

     Včera v podvečer předal strážníkům z Dopravní skupiny třináctiletý chlapec jízdní kolo, které nalezl se svým kamarádem v Pallově ulici. Jednalo se o červeno-černé pánské kolo typu OLPRAN – FAVORIT.
     Pokud bicykl někdo postrádá, může se o něj přihlásit na Úřadě městského obvodu Plzeň 3, Oddělení ztrát a nálezů, Sady Pětatřicátníků 7, 305 83 Plzeň. 

     Další poctivou nálezkyní byla sedmadvacetiletá žena, která v pondělí odpoledne ve Smetanových sadech na chodníku nalezla peněženku plnou peněz, bonusových a bankovních karet a dokladů. Žena nález odevzdala hlídkujícím strážníkům, kteří po prověření u PČR zjistili, že peněženku mají policisté hlášenu jako ztracenou a proto jim jí následně předali.

Foto: MP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.