Foto

Zaklíněnou řidičku museli vyprostit hasiči

Senior za volantem nákladního vozu nedal přednost a zdemoloval osobní auto

pátek 5. června 10:09 , aktualizace 10:38

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     K vážné dopravní nehodě došlo dnes kolem půl deváté u Kokořova, kde se střetl nákladní vůz s Fordem Mondeo.
     "Z prvotního šetření vyplývá, že řidič nákladního vozu narozený v roce 1939 jel z obce Kokořov na obec Jarov a nedal přednost osobnímu vozidlu Ford Mondeo, řízenému ženou narozenou v roce 1975, jedoucímu po hlavní silnici ve směru od Nepomuka na Přeštice," popsala tisková mluvčí policie. Náraz zcela zdemoloval levou přední část Fordu a jeho zraněná řidička zůstala ve vozidle zaklíněna.
     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS. Hasiči zajistili místo události a zahájili vyprošťování zaklíněné ženy, kterou následně předali do péče zdravotníkům. Ti se ujali i dalších dvou zraněných, tedy spolujezdkyně z osobního vozu i řidiče náklaďáku.
     "ZZS na místě ošetřila tři zraněné osoby. Žena narozená v roce 1975 byla transportována letecky do Fakultní nemocnice Lochotín na emergency s těžkými zraněními. Pozemní posádkou byla do nemocnice v Rokycanech transportována žena narozená v roce 1991 s lehkými zraněními. Muž narozený v roce 1939 byl po ošetření lékařem ZZS ponechán na místě," uvedli záchranáři.
     Policie přesnou příčinu střetu stále šetří a na místo míří i výjezd kriminalistů. Požití alkoholu bylo u řidiče nákladního vozu vyloučeno dechovou zkouškou, u řidičky byl nařízen odběr krve.
     Doprava v místě nehody bude ještě přibližně dvě hodiny řízena kyvadlově.

Foto HZS

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!