Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Žákyně autoškoly měla pozitivní test na pervitin

Policisté v Plzni v posledních dnech zajistili několik řidičů pod vlivem alkoholu či drog

Autor: Karel Aleš pondělí 15. dubna 16:26 , aktualizace 16:32

Alkohol Cizinci Drogy

Partner článku – www.rb.cz


     Policisté za posledních několik dní přistihli v Plzni hned několik řidičů pod vlivem alkoholu či drog.

Pervitin a zákaz řízení

     K prvnímu případu došlo v pátek 12. dubna kolem půl druhé ráno v Mozartově ulici, kde policisté zastavili a kontrolovali v rámci běžného výkonu služby muže, který řídil vozidlo Škoda Octavia.
     "Policisté třicetiletého muže vyzvali k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin," popsala první ze tří případů mluvčí policie s tím, že krom testu pozitivního na pervitin policisté při kontrole navíc zjistili, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel a to až do konce června roku 2025.


     K dalšímu případu protiprávního jednání došlo následující den v půl třetí odpoledne a informovali jsme o něm v článku:

Řidič po nehodě nadýchal 3,5 promile

     O den později, tedy v sobotu odpoledne před půl třetí došlo v Plzni na křižovatce ulic Na Sudech x Na Roudné x Jateční k dopravní nehodě, během které řidič osobního vozu Peugeot nezvládl vyjet z kruhového objezdu a najel na ostrůvek. Podle svědků se po nehodě řidič ještě snažil z místa odjet, ale s vylomeným předním kolem to kupodivu nešlo.

     Na místo vyjeli policisté, kteří zjistili, že za volantem sedí těžce opilý Ukrajinec, který si zřejmě byl někde doplnit zásoby alkoholu, konkrétně rumu a vodky, a cestou vydatně popíjel.

     "Mohu potvrdit, že se zabýváme dopravní nehodou na uvedeném místě. Policisté podrobili řidiče narozeného v roce 1977 testu na přítomnost alkoholu, který ukázal téměř 3,5 promile alkoholu," uvedla nám mluvčí policie s tím, že muž byl transportován k odběru biologického materiálu a poté umístěn do protialkoholní záchytné stanice. 


Žákyně autoškoly měla pozitivní test na pervitin

     Největší překvapení ale policisty čekalo v sobotu kolem třetí hodiny odpoledne v Motýlí ulici, kde kontrolovali vozidlo autoškoly při probíhajícím výcviku. "Při silniční kontrole se osmatřicetiletá žena za volantem vozu podrobila na výzvu policistů dechové zkoušce na alkohol a testu na návykové látky. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin, tedy pervitin," popsala nám mluvčí třetí případ.

     Policisté se všemi případy dále zabývají a připomínají, že u nás platí nulová tolerance na alkohol a drogy za volant rozhodně také nepatří. 

Úvodní foto: ilustrační

www.rb.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!