Foto Video

Západní Čechy zasáhly silné bouřky a krupobití

Hasiči vyjížděli k desítkám případů popadaných stromů či čerpání vody

úterý 28. června 08:24 , aktualizace 16:21

Hasiči Počasí

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      V průběhu včerejšího večera dorazila na území západních Čech vlna bouřek doprovázená přívalovými dešti, silným větrem a v několika místech i krupobitím. Následky bouří byly převážně komplikace v dopravě v popadaných stromů, ale také rozvodnění několika vodních toků. Nejvíce zasaženými oblastmi bylo Rokycansko, Nepomucko a Sušicko.

S likvidací následků bouří měli hasiči plné ruce práce. "Od včerejšího večera do dnešních přibližně sedmi hodin ráno jsme vyjížděli k 73 případům popadaných stromů, téměř výhradně šlo o stromy v komunikacích. Dále to bylo 84 případů čerpání vody, nejvíce ze zatopených sklepů a garáže," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že 55 čerpání provedli hasiči na Rokycansku, zbytek v okresech Plzeň-jih a Klatovy. 

       Krom deště a polámaných stromů také v kraji velké škody způsobilo krupobití, kdy kroupy na mnoha místech poškodily skleníky, okna nebo zaparkované vozy. Video s kroupami nám zaslala Milada Radová a uvedla, že ho natočila v Královně pod Svatoborem v Sušici. Stanislav Mestl dokonce nafotil v Ujčíně u Kolince kroupy velké několik centimetrů.


      Následkem prudkého deště došlo i k zneprůjezdnění části hlavní železniční trati z Plzně na České Budějovice. V úseku mezi Horažďovicemi a Strakonicemi došlo k podemletí kolejí a pádu několika stromů na trakční vedení. 
      V úseku je zajištěna náhradní autobusová doprava, oprava by měla trvat celé dopoledne.


 D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.