Foto

Západní expres smetl auto z přejezdu

Železniční nehoda uzavřela trať z Plzně do Německa

čtvrtek 19. září 12:58 , aktualizace pátek 20. září 09:46

Doprava Nehody Železniční nehoda

Partner článku – Mraknet

     Ke srážce mezinárodního rychlíku Ex 355 "Západní expres", jedoucího z Německa, s osobním automobilem Renault Megane došlo dnes před půl jednou odpoledne na železničním přejezdu u železniční zastávky v Blížejově na Domažlicku.
     Vlak auto doslova odhodil a po střetu zastavil téměř v zastávce. Podle prvotních informací nikdo z cca osmdesáti osob cestujících ve vlaku neutrpěl zranění, ale došlo k poškození lokomotivy.
      Řidiče automobilu, cizince narozeného v roce 1995, si do péče převzali záchranáři.
      "Muže ve věku cca 25 let zzs transportuje na urgentní příjem Fakultní nemocnice. Jeho zranění jsou lehká až středně těžká. Muž je při vědomí transportován pozemní cestou," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
      Podle webu Českých drah bude trať Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku: Domažlice – Blížejov asi do půl třetí odpoledne uzavřena, omezen provoz je také na silnici 18310.
      Podle tiskové mluvčí si případ převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a případem se dále zabývají.
      Za spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti.

Foto: HZS a HZS SŽDC

 


     

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.