Foto

Zaparkovanému vozu se vyhnout nezvládl

Silně opilý cyklista poškodil auto a rozbil si hlavu

14. června 2021 10:45 , aktualizace 11:01

Alkohol Cyklista Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

      V sobotu 12. června kolem osmé hodiny projížděl ulicí Na Vyhlídce v Plzni Božkově cyklista středního věku, který svůj dopravní prostředek neovládal natolik, že na rovném úseku náhle zavrávoral a narazil do zaparkovaného vozu Volkswagen. Cyklista automobilu doslova orval celý levý bok, urazil mu zrcátko a vše zakončil pádem přes kapotu vozu, přičemž si o silnici způsobil silně krvácející zranění na hlavě.
      Muž měl štěstí v neštěstí, protože jeho havárii zaslechl policista mimo službu, který procházel nedaleko, a vyrazil zjistit co se stalo. Policista nalezl muže v bezvědomí s krvácející hlavou, okamžitě na místo přivolal záchranáře a začal muži poskytovat první pomoc. Ten se po chvíli probral a tak mu policista ještě před příjezdem záchranky zranění provizorně zavázal a udržoval ho při vědomí, než si ho záchranáři převzali do péče.
      Dechová zkouška na alkohol, které se ještě před transportem do nemocnice cyklista podrobil, ukázala důvod jeho havárie, nadýchal totiž 1,6 promile. Protože si při nehodě způsobil zranění a navíc majitelce zaparkovaného vozu způsobil nemalou škodu, nehodou se policie dále zabývá.


 


      

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.