Foto Video

Zásahová jednotka pro onkologicky nemocné děti

Policisté nafotili charitativní kalendář pro organizaci pomáhající dětem

pondělí 18. října 18:12 , aktualizace 18:23

Zásahová jednotka

     Již pět let v České republice funguje projekt Malá Jóga, který zajišťuje onkologicky nemocným dětem z celé republiky vhodnou pohybovou aktivitu v období léčby a bezprostředně po ní jako prevenci ztráty fyzické kondice a pohybových komplikací.
     Děti všech věkových kategorií cvičí pod vedením zkušených lektorů, a to v domácím prostředí. Lektoři dětské jógy dojíždějí za dětmi domů, čímž dochází k významné redukci rizika infekce a také odpadá zátěž spojená s dojížděním. 
     Komplexní cvičení pomáhá rozvíjet nejen fyzickou kondici a svalovou sílu, ale také koordinaci, stabilitu a smyslové vnímání, je prospěšné dechovým, trávicím a vylučovacím funkcím organismu.
     Cvičení vychází z klasické jógy a je přizpůsobené věku a schopnostem dítěte, probíhá formou her a cviky napodobují zvířata, rostliny i předměty kolem nás.

     Příběhy některých dětí si můžete přečíst na stránkách organizace.

Zásahová jednotka pro děti

     Právě příběhy malých bojovníků s touto zákeřnou nemocí oslovily policisty z Krajské zásahové jednotky Plzeňského kraje, kteří se rozhodli dětem v jejich boji pomoci. 


         "Tak, jako my tvrdě trénujeme, abychom dokázali zasahovat proti pachatelům té nejzávažnější trestné činnosti, tak děti z Malé Jógy svádí denně boj, na který je nikdo nepřipravil, s nepřítelem daleko horším, jakým je onkologické onemocnění," vysvětlili nám policisté důvod, proč se rozhodli dětem z Malé Jógy pomoci.

     Policisté proto za pomoci několika partnerů připravili charitativní kalendář s fotografiemi z výcviku zásahové jednotky, který si nyní mohou zakoupit všichni fanoušci zásahových jednotek i lidé, kteří by prostě jen chtěli pomoci malým bojovníkům s onkologickým onemocněním.
      Celý výtěžek z prodeje kalendářů pak bude věnován organizaci Malá jóga, aby mohla dále pomáhat nemocným dětem.

Kalendář v ceně 300 korun je možno zakoupit v Plzni u některých našich partnerů:

  • restaurace ACW Saloon, Kollárova 18. 
  • prodejna zbraní a outdoorového vybavení ALFA TACTICAL, Družby 1014/19
  • zájemci, kteří si kalendář nemohou dojít zakoupit na výdejní místa, mohou napsat na email zjpromj@seznam.cz


Foto

1,2 prodejní místa kalendářů
3 - 13 zásahová jednotka, výcvik i ostré nasazení


 


A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.