Foto Video

Zásahová jednotka zadržela nebezpečného pachatele

Cizinec s pistolí v ruce opakovaně přepadal zlatnictví

čtvrtek 11. dubna 15:38 , aktualizace 15:56

Krádež Loupež Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Na začátku února jsme informovali o loupeži. V pondělí dne 4. února v brzkých ranních hodinách přibližně kolem čtvrté hodiny ranní došlo v lázeňské části města Karlovy Vary k vloupání do zlatnictví, ze kterého pachatelé odcizili stovky hodinek a různých šperků. Celá krádež proběhla velmi rychle a když na místo přijela bezpečnostní agentura, byli již pachatelé pryč. Škoda na odcizeném zboží přesahovala 14 milionů korun.
     Do pátrání po pachatelích byl povolán také policejní vrtulník a psovodi se služebními psy. Během dne také proběhla pátrací akce v lázeňských lesích se zaměřením na vypátrání pachatelů nebo odcizených předmětů. 

     "Kriminalisté začali celý případ krádeže prověřovat a po dvouměsíčním rozpracování se jim podařilo zjistit, kdo je jedním z pachatelů. Pro toho si ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje přišli včera v ranních hodinách," uvedla mluvčí policie s tím, že pětadvacetiletý cizinec má mít na svědomí také loupežné přepadení zlatnictví z 21. ledna, do kterého přišel těsně před koncem otevírací doby maskovaný a pod hrozbou střelné zbraně požadoval po obsluhujících prodavačkách peníze. Ze zlatnictví následně utekl s několika desítkami tisíc korun.

     Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého cizince a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a zvlášť závažného zločinu Krádež v jednočinném souběhu s přečinem Poškození cizí věci. Během dnešního dne vyšetřovatel podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.