Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zásahovka zadržela "Vora v zakoně"

Nebezpečný a ozbrojený Armén se ukrýval v chatové oblasti

18. června 2021 15:45 , aktualizace 16:48

Cizinci Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Na začátku června provedli kriminalisté z Odboru pátrání úspěšný zásah v Karlovarském kraji, když spolu s Krajskou zásahovou jednotkou zadrželi v jedné z rekreačních oblastí mezinárodně hledaného mafiánského bosse z Arménie. "Dvaapadesátiletý cizinec označovaný za „Vora v zakoně“ byl zadržen na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu Arménie. Důvodem vydání zatykače byla skutečnost, že se jedná o významného člena organizovaného zločinu, který je ozbrojen a nebezpečný," popsal tiskový mluvčí policie.

     Výraz "Vor v zakoně" je označení pro šéfa mafie z Ruska či jiného národu bývalého Sovětského svazu. Bývá to člověk, který má obrovský majetek, ovládá podsvětí ve své zemi či její části, ale zároveň také vede desítky legálních firem, prostřednictvím kterých pere peníze. Neváhá vyhrožovat nebo naopak podplácet policii či justici a pokud cítí potřebu, neváhá problém řešit vraždami, mučením nebo únosy. Schází se a jedná se špičkami organizovaného zločinu z celého světa. Výraz "Vor v zakoně" pochází z ruštiny a znamená zloděj v zákoně. 

     Nasazení zásahové jednotky předcházelo intenzivní operativní rozpracování vedené v několika státech v rámci Evropské sítě cíleného pátrání (European Network of Fugitive Active Search Teams - ENFAST). Samotné zadržení bylo velmi rychlé a muž se nezmohl na jakýkoli odpor. V současné době je zadržený muž již ve vazbě a justiční orgány intenzivně pracují na jeho vydání k trestnímu řízení do Arménie.

Video a foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.