Foto

Někdo má ve skleníku okurky a někdo sporťák

Během Rallye Plzeň došlo k poněkud kuriózní události

Autor: Petr Novák neděle 30. června 14:47 , aktualizace 15:11


     V průběhu osmnáctého ročníku Lak Racing Rallye Plzeň, který na Plzeňsku proběhl v pátek a v sobotu, došlo včera po poledni v Třebobuzi, což je část obce Líšťany v okrese Plzeň-sever, k poněkud kuriózní nehodě.

     Podle pořadatelů zde řidič vozu Peugeot 208 R2 RC4 II se startovním číslem 42 zřejmě špatně odhadl zatáčku, nedobrzdil a po vyjetí ze silnice projel plotem na pozemek domu, kde s vozem skončil přímo uprostřed skleníku.

     Poněkud děsivě vyhlížející událost se naštěstí obešla bez zranění, oba závodníky na místě vyšetřili zdravotníci ze zdravotního dozoru pořadatelů a jen jeden z nich byl preventivně transportován k observaci do nemocnice.

     "Posádka startovní číslo 42 byla ošetřena zdravotníky ze sanitky připravené u startu rychlostní zkoušky a následně byl spolujezdec transportován záchranáři ZZSPK do nemocnice na pozorování z důvodu stresové situace po nárazu do skleníku," uvedl nám ředitel Auto rallye klubu Plzeň v AČR, tedy pořádající organizace závodu.

     Mluvčí policie nám potvrdil, že se policie událostí nezabývá, neboť k ní došlo během závodů, a tak se nejedná o klasickou dopravní nehodu.

     Pořadatel nás také ujistil, že organizace již je v kontaktu s majitelem poškozené nemovitosti a škodní událost již řeší pojišťovna.


 


Porsche Plzeň

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřiná společnost rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg.