Foto

Zběsilec ujížděl cestou pro harvestory

Luxusní auto se zničeným podvozkem našel v lese zapadlé v bahně policejní vrtulník a hasiče čekalo utrpení

čtvrtek 20. srpna 17:57 , aktualizace 18:35

Cizinci Hasiči

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes dopoledne jsme informovali, že se na české policisty obrátili jejich němečtí kolegové s žádostí o pomoc při pátrání po vozidle Mercedes, odcizeném v Německu. Tento vůz se měl podle zabudovaného GPS modulu pohybovat v okolí Stříbra.
     Uvedli jsme, že se policistům podařilo auto najít na silnici ze Stříbra na Kšice, ale protože řidič vozu nereagoval na výzvu k zastavení a začal ujíždět, bylo zahájeno jeho pronásledování, do kterého se postupně zapojovalo více a více hlídek policie a nasazen byl i policejní vrtulník. 
     Pachatel z vozidla sňal německé registrační značky a vyměnil je za polské, což opět ukazuje na polské řidiče, kteří pracují pro mezinárodní zlodějské gangy zaměřující se na krádeže luxusních vozů. Tyto skupiny kradou vozy na západě Evropy, převážejí je většinou do Polska a odsud pak vozy putují dál na východ od nás. Řidiči jsou většinou mladí muži, trasu jezdí na jeden zátah a velkou rychlostí, takže se často dopují pervitinem proti únavě. O jejich pronásledování přes naši republiku jsme psali již mnohokrát.
     Pronásledování v dnešním případě pokračovalo přes Trpísty, Pernarec a Úněšov a o tom jak bezohledně a nebezpečně si řidič kradeného vozu při ujíždění počítal svědčí například popis obyvatelky Úněšova, která nám popsala, že Mercedes s několika policejními vozy v závěsu se Úněšovem řítil vysokou rychlostí a málem smetl skupinu dělníků opravujících přechod pro chodce.
     Řidiči vozu došlo, že policistům neujede, a tak u rekreačního střediska Melchiorova Huť vjel do lesa na cestu, kterou používá pouze těžká lesní technika a po té pokračoval dál. Samozřejmě Mercedes nebyl na jízdu v tomto terénu stavěný, takže pachatel v krátké době zničil nárazník, podběhy a podvozek vozidla. Když poničené auto jízdu v terénu vzdalo, pachatel ho opustil a v útěku pokračoval pěšky.
     Opuštěné a v bahně zapadlé vozidlo v lese o chvíli později objevil policejní vrtulník. Policejní technik ve vozidle zajistil veškeré stopy a vyprostit Mercedes pak museli přijet hasiči z Plzně, které čekalo několik hodin perné práce. Auto hasičů do tohoto terénu zajet nedokázalo a vytáhnout vůz traktorem by znamenalo ho ještě více poškodit, takže hasiči doslova metr po metru vyráběli lopatami a krumpáči cestu, kterou vůz dotlačili k silnici, kde na něj čekalo auto odtahové služby.
     Po uprchlém řidiči policisté stále pátrají.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!