Foto Video

Senior údajně napadl opilou těhotnou ženu a tak ho její muž zkopal

"Sem ho kopl do držky, dostal dvě bomby a byl klid," oznámil útočník na místě policistům

pátek 8. října 12:37 , aktualizace 12:54

Alkohol Cizinci Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera večer kolem půl osmé vyjížděli policisté, strážnici i záchranáři na několik oznámení do ulice Na Poříčí v Plzni. Někteří oznamovatelé hlásili, že se na ulici pohybuje žena po čtyřech, jiní zase oznamovali, že zde na zemi leží starší muž s rozbitým a velmi krvácejícím obličejem. Po příjezdu hlídek na místo se ukázalo, že oba případy spolu souvisí.
     Jako první na místo dojela hlídka psovodů městské policie a nalezla na obrubníku muže s rozbitým obličejem i opodál v silnici klečící ženu. Jeden ze strážníků se ihned začal starat o zraněného, zatímco druhý odvedl ženu ze silnice a začal zjišťovat, k čemu na místě došlo. Policisté z obvodní hlídkové služby, kteří společně se záchranáři dorazili vzápětí, v nedalekém parku objevili manželský pár, který podle všeho měl se zraněním staršího muže spojitost. Policisté proto všechny přítomné zajistili a snažili se celý případ rozplést. To ovšem komplikoval fakt, že byli všichni přítomní pod vlivem alkoholu, i že se verze událostí všech zúčastněných diametrálně lišily.


     Zraněný starší Slovák, policistům uvedl, že v parku požádal ženu o cigaretu, ale muž, který jí doprovázel, ho srazil na zem a zkopal. On se pak doplazil na místo, kde byl nalezen. 
     Manželé z parku na místě přiznali, že manžel staršího muže několikrát udeřil a kopl, ale uvedli, že k tomu došlo, když bránil svou těhotnou manželku. Podle jejich verze sice opravdu starší muž ženu požádal o cigaretu, ale když mu jí žena odmítla dát, měl se na ní vrhnout, chytit jí za krk a začít s ní cloumat. Ta se mu měla vytrhnout a začít utíkat, přičemž si zvrtla kotník, a její manžel jí měl bránit. "Sem ho kopl do držky, dostal dvě bomby a byl klid," řekl k tomu na místě přímo manžel údajně napadené ženy. 
     Vzhledem k tomu, že byli všichni účastníci konfliktu zjevně pod vlivem alkoholu, nebylo možné je řádně vyslechnout a věc bude dále řešena po jejich vystřízlivění. Záchranáři zraněného muže transportovali do nemocnice, policisté všechny přítomné ztotožnili, zadokumentovali všechny stopy na místě, včetně louže krve i krevních stop na botách mladšího z mužů. "Zabýváme se nahlášeným případem vzájemného fyzického napadení mužů narozených v letech 1955 a 1978 a ženy narozené v roce 1994," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž narozený v roce 1978 při dechové zkoušce nadýchal 1,19 promile, starší muž nebyl dechové zkoušky schopen a těhotná žena se zkoušce nepodrobila, ačkoli na místě přiznala, že měla několik piv a panáků. 

     Viděli jste tento incident? Pokud ano, ozvěte se policii, mohli byste významně napomoci rozpletení tohoto případu.


 


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.