Foto

Unesenou mluvčí na dětském dni zachránil Olar

Ukázky boje, zbraně, technika, ale i vystřihovánky či pexeso

9. června 2018 15:21 , aktualizace neděle 10. června 01:19

Partner článku – Delta Plzeň

     Dnes dle plánu v Rokycanech proběhla akce Den dětí s Policii České Republiky.
     Akce se vydařila a dobré počasí vydrželo, takže kdo přišel, neprohloupil. Vše se konalo na fotbalovém stadionu, kde byla vidět například veškerá policií používaná technika od motocyklu, až po obrněný transportér ze zásahové jednotky.
     Kluci i tatínci se nemohli odtrhnout od opravdu velké výstavy zbraní, které dodali balistici Krajského ředitelství Policie Plzeňského kraje. My jsme zde ocenili hlavně ucelenou výstavku zbraní z období druhé světové války. Nechyběly zde ani sběratelské kousky jako StG 44, MP40 prvního typu nebo třeba finský Suomi.
     Většina milovníků zbraní využila hlavně možnost vzít si zbraň do ruky a pořádně si ji osahat.

     Policisté nezapomněli ani ani na ty úplně nejmenší děti, které si samy mohly vyrobit suvenýr v podobě klíčenky nebo panáčka pro štěstí.

     Před tribunou probíhala jedna dynamická ukázka za druhou, kdy se největšímu zájmu určitě těšila ukázka zásahové jednotky nebo psovodů. Diváky velice překvapilo, když policisté vyndali ze služebního vozu Border kolii a tak moderátor divákům vysvětlil, že tato rasa je u policie používaná pro svůj skvěly čich na vyhledávání drog, což policisté vzápětí předvedli. Kolie jménem Ferrari bezchybně nalezla sáček s drogou schovaný v autě.
     I samotné policisty pak pořádně pobavila činnosti psovodů, kdy figurant neplánovaně vtáhl do ukázky mladou tiskovou mluvčí a předstíral její únos.
     Vyděšenou ženu v uniformě o chvíli později zachránil útok služebního psa a ona nám pak sdělila, že strach nijak nepředstírala, a když na únosce zaútočil statný německý ovčák Olar, bála se opravdu pořádně a doopravdy. 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.