Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Markéta V. opakovaně sexuálně zneužila dítě

Zdravotní sestra pravidelně nutila teprve čtyřletého chlapce k extrémním a perverzním sexuálním praktikám

8. července 2021 16:07 , aktualizace pátek 9. července 10:21

Sexuální deviant Zneužití dětí

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři
     U Krajského soudu v Plzni dnes ráno začalo hlavní líčení děsivého případu, ve kterém měla žena sexuálně zneužívat teprve čtyřletého chlapce. Obžaloba viní nyní sedmadvacetiletou zdravotní sestru Markétu V. z Nýřan, že od roku 2017 týrala nyní osmiletého syna svého přítele a nutila ho k perverzním sexuálním praktikám.

Na děsivý případ upozornila prababička

     Chlapec po rozvodu rodičů navštěvoval otce jednou za dva týdny a ačkoli měl k otci kladný vztah, po nějaké době se k němu podle příbuzných začal bát chodit. Vše vyvrcholilo v červnu loňského roku, kdy se tehdy sedmiletý chlapeček svěřil na návštěvě své prababičce, že s ním tatínkova přítelkyně dělá věci, kterým nerozumí a které mu ubližují. Chlapec se prababičce například svěřil, že ho Markéta bije pěstmi do bříška dokud se nepozvrací, že ho zavřela do kumbálu, kde ho držela, dokud se nepokálel a nepomočil, a pak ho to nutila uklidit holýma rukama a otcovým tričkem, i že ho několikrát škrtila.
     Tím ale hrůzy popsané malým chlapečkem zdaleka nekončily. Chlapec totiž prababičce také popsal, že ho Markéta přivazovala k posteli, přelepovala mu oči a pusu lepící páskou, osahávala ho na přirození, zasouvala mu předměty do konečníku a nutila ho k různým sexuálním praktikám.

      Vyděšená prababička pochopitelně kontaktovala chlapcovu matku a poté celou věc ženy společně oznámily na policii. Policisté ve společné domácnosti chlapcova otce a Markéty V. provedli domovní prohlídku, při které zajistili nejen množství erotických předmětů, ale hlavně v telefonu Markéty V. i fotografie, které jí mají z popsaného jednání usvědčovat.
     Kriminalisté vše pečlivě prošetřili a na základě zjištěných skutečností byla Markéta V. obviněna z týrání svěřené osoby a znásilnění. Obviněné ženy, tedy své současné přítelkyně, se překvapivě zastal chlapcův otec a tvrdil, že si chlapec vše vymyslel. To však vyloučili znalci, podle kterých chlapec za dohledu dětské psycholožky policistům vše věrně popsal a situace, kterým vzhledem ke svému věku nemůže rozumět, se skutečně týkají technik obvyklých u vyznavačů perverzního sexu. Tomuto odpovídá výpověď chlapce i v detailech, kdy například popsal, že před ním žena chodila nahá nebo v latexových fialových šatech.    

Dnes u soudu

      Dnes u soudu státní zástupce přečetl obžalobu, ve které mimo jiné uvedl: "Nezletilého zavírala do kumbálu a nechala ho tam, až se počůral a pokakal, pak ho nechala výkaly a moč rukama po sobě uklidit. Jindy mu zase přelepovala oči a pusu, přivazovala ho lepící páskou k posteli nebo ho zabalila do černého gumového pytle, do pusy mu dala erotický roubík a na hlavu nasadila plynovou masku," popsal jednání Markéty V. žalobce a navrhl pro ní šestiletý trest ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Výpověď prababičky

      U soudu dnes také vypovídala právě prababička malého chlapce, která na celý případ upozornila. Ta mimo jiné popsala, že chlapec naprosto nechápal, co s ním Markéta V. dělá a proč. "Vyprávěl mi, jak ho vezla někam autem, zastavila a omotala mu krk provázkem. Pak mu řekla, ať si přeleze dopředu a vleze si pod palubku, a když nechápal, co po něm chce, nacpala ho mezi své nohy a přikázala mu, aby ji lízal. On netušil, co má dělat, tak ho tím provázkem škrtila," popsala vyděšená prababička a pokračovala: "Popsal mi také, že ho přivázala k posteli, zalepila mu pusu i oči a pak mu strkala něco do zadečku. Prý to strašlivě bolelo, ale nemohl dělat nic jiného, než plakat a tlačit, až se pokakal. Jindy mu prý zase u krku držela ostrý nůž." 

Markéta V. vinu opět popřela, ale vše svědčí proti ní

     Markéta V., která v přípravném řízení odmítla vypovídat, veškerou vinu stále popírá. „Do kumbálu jsem ho nezavírala. Když jsme si hráli na schovávanou, schoval se tam a někdy se tam počůral a pokakal," tvrdila dnes u soudu, ale na další otázky opět odmítala odpovědět. Z praktik patřících spíše do světa vyznavačů BDSM, než do dětského života, ji však usvědčují například fotografie, nalezené v jejím mobilu a tabletu. "Na jednom snímku je žena s obnaženým prsem, u kterého drží přitisknutého chlapce, na jiné fotce je zase hoch po krk zabalený v černém pytli s páskou přes oči a v ústech s kuličkou spojenou provázkem s dalšími kuličkami,“ popsal žalobce. K fotografii, kde je vidět chlapec u prsu, Markéta V. uvedla, že je na ní její syn, když ho ještě kojila. K ostatním fotografiím se opět odmítla vyjádřit. 

Odborní znalci i psychologové

      Podle znalkyně je intelektová výkonnost poškozeného chlapce v průměru a velmi věrohodně popisuje detaily sexuálních praktik, i když je ve svém kontextu nechápe, a proto znalkyně vyloučila případnou domýšlivost či smyšlenost výpovědi poškozeného. 
     Advokáti sice požadovali, aby byl chlapec znovu vyslechnut ve speciální místnosti, to ale psycholožka nedoporučila: "Jde hlavně o emoční následky, hoch trpí úzkostmi s trvalým napětím a značnou ostražitostí. Nemá sklony k tomu, že by vzpomínky zkresloval. V sexuálním kontextu to nechápe dodnes." 

     U obviněné Markéty V. znalci žádnou výraznou sexuální nebo duševní poruchu neodhalili, což ale podle jejich závěru nevylučuje, že se mohla trestného činu dopustit. "Z její strany nešlo o afekt nebo zkratkovité jednání, ale mělo to pravděpodobně souvislost s jejím atypickým sexuálním chováním," shodli se psychiatři.

Soud je odročen

     Soud byl dnes po několikahodinovém jednání odročen a pokračovat bude v září.


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.