Ze silniční kontroly přímo do vězení

Tahle vyjížďka se muži rozhodně nevyplatila

5. února 2021 09:36

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Poněkud překvapivý výsledek měla včerejší běžná dopravní kontrola, když policisté odpoledne v Mirošově zastavili vůz Škoda Fabia. "Policisté ztotožnili osmačtyřicetiletého muže z Berounska, který u sebe neměl žádné z předepsaných dokladů pro řízení a provoz vozidla.  K tomu, že nemá u sebe řidičský průkaz uvedl, že mu byl v minulosti odebrán," popsala tisková mluvčí policie s tím, že po lustraci v dostupných evidencích policisté navíc zjistili, že muž usedl za volant, ačkoliv mu byl rozhodnutím Okresního soudu v Teplicích loni v červnu uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to na domu dvou let.
     Tím ale mužovy problémy zdaleka neskončily, policisté totiž dále zjistili, že Okresním soudem v Ústí nad Labem byl na muže v prosinci loňského roku vydán příkaz k zatčení. "K tomu muž sdělil, že si je vědom, že měl nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, ale v jiném termínu," uvedla mluvčí policie.
     Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zkouška byla s negativním výsledkem, ale test na drogy detekoval látku amfetamin. S ohledem na pozitivní výsledek se řidič následně podrobil lékařskému vyšetření. Ještě ten samý den byl zatčený muž eskortován do plzeňské věznice.  

Foto ilustrační

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost