Když se člověk změní v predátora

Útočník svou oběť psychicky zcela zničil a poté doslova vysál, teď mu hrozí až deset let

středa 29. července 09:58 , aktualizace 12:22

Krádež Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Co je to predátor? Vrcholný článek potravního řetězce, živý organismus, jehož přežití je závislé na usmrcení jiného tvora. Cíl predátorovy potravy označujeme jako kořist. Pokud dojde k přemnožení predátorů v dané oblasti, dochází k vyřazení celého kořisti z populace.

První setkání s predátorem

     Seznámení se stejně starým mužem tmavé pleti se na přelomu června a července pořádně nevyplatilo čtyřiačtyřicetiletému muži z Chebu. Rom nabízel zajištění možného výhodného nákupu elektroniky, muž na vějičku skočil a přislíbil dodání peněz.
     V polovině července se spolu oba znovu setkali v Sokolově, jenže již v té době se muži z Chebu začalo zdát, že jeho nový kamarád nebude moc spolehlivý a z obchodu chtěl vycouvat. To se samozřejmě pachateli nelíbilo a začal muži z Chebu vyhrožovat násilím. Muž se bál a tak mu raději vydal všechny peníze, které měl u sebe. Je samozřejmé, že si pachatel peníze ponechal a poškozenému elektroniku nedodal.

     Celý případ má ale pokračování. Poškozený muž měl z pachatele tak obrovský strach, že si vše nechal pro sebe a vydírání neoznámil. Tento druh pachatelů se bohužel většinou chová stejně jako špatně vychovaný pes, který vám krade jídlo a počurává fíkus. Pokud nepřijde trest, nemá strach a ve své činnosti pokračuje.

Nezvaná návštěva

     O týden později tento predátor, navštívil okradeného v jeho bytě v Chebu, kde mu nejprve velmi vulgárně nadával a dokonce ho i fyzicky napadal. Vyděšená oběť poté zloději nijak nebránila v prohledání bytu, ve kterém si pachatel postupně vybral a odcizil elektroniku, šperky, mobilní telefon, notebook i oblečení.
     Muž měl z násilníka dokonce takový strach, že mu nakonec na jeho žádost dal i klíčky od svého auta. Před odchodem z bytu pak ještě agresor zcela vyděšenému a zlomenému muži vyhrožoval dalším bitím a fyzickou likvidací, pokud by se tento obrátil na policii.

Žena statečnější než muž

     Agresor, když viděl, jak snadno kořist získal, se samozřejmě rozhodl z muže dostat ještě víc a tak o další tři dny později zavolal jeho přítelkyni a sdělil jí, že jim vrátí jejich osobní automobil pouze v případě, že mu za něj zaplatí. Žena se ale ukázala statečnější a rozumnější než její přítel, na policii se obrátila a vše jim oznámila.

Dopadení

     Policisté se touto závažnou trestnou činností začali okamžitě zabývat a odcizený automobil v krátké době vypátrali a zajistili. Když to agresor zjistil, začal telefonicky muži z Chebu vyhrožovat zabitím.
     Policisté v tu dobu již ale samozřejmě pátrali i po samotném pachateli a ještě týž den se jim ho podařilo vypátrat v Teplé. Když ho však chtěli zadržet, agresor sice začal utíkat, ale půlkilometrový běh lesem neudýchal a policisté ho dopadli, zadrželi a převezli do cely.

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a přečinů nebezpečného vyhrožování, neoprávněného užívání cizí a podvodu," uvedl tiskový mluvčí policie s tím, že policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, kterému následně vyhověl i soud.
     V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.